Puoluetoimisto

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 4.jpg
Keskusta.fi / Puoluetoimisto

Keskustan puoluetoimisto on suljettu 13.4.2020 saakka koronaviruksen leviämisen estämiseksi. Tavoitat meidät kuitenkin normaalisti puhelimitse ja sähköpostitse.

 

Soittaminen 010 yritys- ja asiakaspalvelunumeroihin maksaa kotimaan kiinteän verkon liittymistä 8,21 senttiä/puhelu + 5,90 senttiä/minuutti ja matkaviestinverkon liittymistä 8,21 senttiä/puhelu + 16,90 senttiä/minuutti. Hinnat sisältävät arvonlisäveron.

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@keskusta.fi


Keskustan puoluetoimisto

Apollonkatu 11 a
00100 Helsinki
Puh. 010 289 7000 (klo 9.00-15.00)
puoluetoimisto(a)keskusta.fi

Puoluesihteeri

Riikka Pirkkalainen
Riikka Pirkkalainen
Puoluesihteeri
040 539 5090
riikka.pirkkalainen@keskusta.fi

Poliittinen valmistelutiimi

Ilkka Miettinen
Ilkka Miettinen
Poliittinen asiantuntija
050 566 6189
ilkka.miettinen@keskusta.fi
Helena Pakarinen
Helena Pakarinen
Poliittinen sihteeri
050 388 0011
helena.pakarinen@keskusta.fi

Viestintätiimi

Laura Ruohola
Laura Ruohola
Viestintäpäällikkö
040 595 0904
laura.ruohola@keskusta.fi
Matias Ollila
Matias Ollila
Viestinnän poliittinen suunnittelija
040 745 6200
matias.ollila@keskusta.fi
Johannes Erkkilä
Johannes Erkkilä
Visuaalisen sisällön tuottaja
050 388 0004
johannes.erkkila@keskusta.fi
Katri Hyväkkä
Katri Hyväkkä
Graafinen suunnittelija
050 388 0033
katri.hyvakka@keskusta.fi

Järjestötiimi

Mikko Ruokola
Mikko Ruokola
Vt. järjestöpäällikkö
0400 581 005
mikko.ruokola@keskusta.fi
Sanna-Mari Talala
Sanna-Mari Talala
Järjestökehittäjä
040 591 9006
sanna-mari.talala@keskusta.fi

Hallinto ja tukipalvelut

Merja Perälä
Merja Perälä
Hallintopäällikkö
0503880030
merja.perala@keskusta.fi
Päivi Kytö
Päivi Kytö
Toimistosihteeri
050 388 0022
paivi.kyto@keskusta.fi