Keskusta Laitilassa

Keskusta.fi / Varsinais-Suomi / Suomeksi / Kunnat / Laitila / Keskusta Laitilassa

Keskusta

Kaupunkimme alueella on seitsemän paikallisyhdistystä, joissa on jäseniä yhteensä 689. Jäsen kuuluu asuinpaikkansa mukaiseen alueelliseen paikallisyhdistykseen.

Laitilan Keskustan paikallisyhdistykset:

Itäinen paikalliyhdistys
pj Katri Jalonen 
040-7279634
katri.jalonen@gmail.com

Keskustanaisten paikallisyhdistys 
pj Tanja Raisto-Elo
050-5140005
tanja.raisto@lailanet.fi

Laitilan paikallisyhdistys
pj Esa Aula
050-5554272 
esa.aula@lailanet.fi 

Leinmäki-Liesjärven paikallisyhdistys
pj Pirkko Lavila  
044-0852818 
pirkko.lavila@gmail.com
 
Pohjoiskulman paikallisyhdistys
pj Santeri Laaksonen
050-5457543
santerilaaksonenlaitila@gmail.com

Untamalan paikallisyhdistys
pj Matti Viljanen
050-5522136 
matti.j.viljanen@gmail.com

Yhdistyneen Perttelin paikallisyhdistys 
pj Helvi Kähkölä 
050-3073852
helvi.kahkola@laitila.fi

 

Kunnallisjärjestön johtokunta

Mäki-Arvela Jarmo, puheenjohtaja
Kaivolantie 1041 23800 LAITILA 
044-0216356 
jarmo.maki-arvela@lailanet.fi 

Saarela Riikka, sihteeri
040-6625120
r_saarela@yahoo.com


Laaksonen Santeri, jäsen ja verkkovastaava
Aaronkaarre 4A 13,  23800 LAITILA
050-5457543 
santerilaaksonenlaitila@gmail.com 

Kuusisto Pekka, rahastonhoitaja
Haaparinne 4, 23800 Laitila
040-7443663
pekka.kuusisto@lailanet.fi

Aula Esa, vaalipäällikkö
Hangassuontie 7, 23800 LAITILA
050-5554272
esa.aula@lailanet.fi

Setälä Anna, tiedotusvastaava
Haukantie 228, 23800 Laitila
050-5273918
anna.setala@lailanet.fi

Raisto-Elo Tanja, koulutusvastaava
Katajamäentie 2B, 23800 Laitila
050-5140005
tanja.raisto@lailanet.fi

Laurila Juha, työelämävastaava
Leinmäentie 312, 23800 Laitila
040-0741273
juha.laurila@lailanet.fi

Ketoniemi Ari, yrittäjävastaava
Kairituntie 143, 23800 Laitila
0500533737
ari.ketoniemi@lailanet.fi

Kähkölä Helvi, jäsen
Härkähaantie 85, 23800 Laitila
050-3073852
helvi.kahkola@laitila.fi

Lavila Pirkko, jäsen
Härsyntie 43 23800 LAITILA
044-0852818
pirkko.lavila@gmail.com

Viljanen Matti, jäsen
Untamontie 126 23800 LAITILA 
050-5522136