Kuntapäättäjät

Keskusta.fi / Satakunta / Suomeksi / Kunnat / Säkylä / Kuntapäättäjät

Kuntapäättäjät

Keskusta-ryhmä suurin Säkylän valtuustossa

Keskustan kunnanvaltuutetut muodostavat  valtuuston suurimman ryhmän 22 valtuutetulla. Kuntaliitoksessa 1.1.2016 yhdistettin Köyliön ja Säkylän valtuustot ja valtuutettuja on yhteensä 48. Kuntavaaleissa 9.4.2017 valitaan jälleen 27 valtuutettua.

Poliittiset voimasuhteet:     

Kesk. 22        

SDP 10

Kok. 7            

PS 6               

Vas. 2            

Ryhmä Muurinen  1

 

Keskustalaiset valtuutetut

 

Eela Esko, teollisuusneuvos Kesk.

Pitkämäentie 19, 27800 SÄKYLÄ

puh. 02 867 3721, 0500 760 420

esko.eela@dnainternet.net

 

Kantola Henri, sairaanhoitaja Kesk.

Karhiantie 258, 27750 KÖYLIÖ

puh. 0400 662 214;

henri.kantola@turku.fi

 

Karatas Hüseyin, yrittäjä Kesk.

Rantatie 270, 27800 SÄKYLÄ

puh. 02 867 3480

hk.karatas@hotmail.fi

 

Karilainen Leena, perushoitaja Kesk.

Riihitie 12, 27840 KÖYLIÖ

puh. 040 501 3677;

leena.karilainen@sakyla.fi

 

Kiviranta Pertti, kotiseutuneuvos Kesk.

Sydänmaantie 199, 27800 SÄKYLÄ

puh. 02 867 4655, 050 308 2743

pertti@kiviranta.fi

 

Koho Katriina, diakoni Kesk.

Siniveräjäntie 33, 27710 KÖYLIÖ

puh. 050 313 2130;

katriina.koho@pp.inet.fi

 

Kotiranta Anna-Maija, perushoitaja Kesk.

Kokemäentie 321 b, 27710 KÖYLIÖ

puh. 040 733 7262;

anna-maija.kotiranta@sakyla.fi         

 

Kuusisto Timo, mv/yrittäjä Kesk.

Nummelantie 178, 27820 SÄKYLÄ

puh. 02 867 3232, 050 562 6851

tkuusist@dnainternet.net 

 

Kyllönen Jarmo, yrittäjä Kesk.

Rantatie 494, 27800 SÄKYLÄ

puh. 0440 223 160

jarmo.kyllonen@motorsport.inet.fi

 

Luoto Tarmo, vanhempi konstaapeli Kesk.

Toivontie 6, 27800 SÄKYLÄ

puh. 02 867 0503, 040 536 0994

luoto.tarmo@gmail.com

 

Männistö Mika, maanviljelijä Kesk.

Vuorenmaantie 32, 27860 KÖYLIÖ

puh. 050 522 0193;

m.mannisto@hotmail.com

 

Pelttari Marko, työnjohtaja Kesk.

Pyhän Henrikintie 380, 27750 KÖYLIÖ

puh. 040 485 9048;

marko.pelttari@pp.inet.fi

 

Peltonen Päivi, toimistonhoitaja Kesk.

Nummelantie 102, 27820 SÄKYLÄ

puh. 02 865 4812, 050 572 7292

paivi.peltonen@dnainternet.net

 

Rantala Hannu, tuotannonsuunnittelija Kesk.

Päiväänpääntie 4, 27860 KÖYLIÖ

puh. 050 5669 962;

rantala.hannu(at)pp.inet.fi,

hannu.rantala@polarteknik.fi

 

Reko Sirkku, yrittäjä Kesk.

Aronkulmantie 81, 27920 SÄKYLÄ

puh. 02 867 3658, 050 5913 323

sirkku.reko@lillukka.com

 

Suni Veli-Pekka, maanviljelijä Kesk.

Pyhän Henrikintie 1036 B, 27750 KÖYLIÖ

puh. 0400 270 654;

v-p.suni@pp.inet.fi

 

Tamminen Jere, yrittäjä Kesk.

puh. 0400 366 523

tamminenjere@gmail.com

 

Tietari Satu, toiminnanjohtaja Kesk.

Marttilantie 10, 27800 SÄKYLÄ

puh. 044 732 8161

satu.tietari@sakyla.fi

 

 

 

Sianoja Riitta, mielenterveyshoitaja Kesk.

Linjatie 344, 27730 TUISKULA

puh. 050 355 6731;

riitta.sianoja@gmail.com

 

Sulin Teuvo, maanviljelijä Kesk.

Idänpuolentie 27, 27740 VOITOINEN

puh. 050 527 6070;

teuvo.sulin@elisanet.fi

 

Viskari Jari, ulkoilualueiden hoitaja Kesk.

Siniveräjäntie 129, 27710 KÖYLIÖ

puh. 0500 864 658;

jari.viskari@sakyla.fi

 

Yski Liisa, rakennussiivooja Kesk.

Keskustie 5, 27860 KÖYLIÖ

puh. 050 5400 404;

liisa.yski@gmail.com