Valtuusto

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg

Kunnanvaltuusto 2017-2021

Tiina Alasirniö, kunnanvaltuuston 1.varapj.,  040 0927 878

          Tiina Haataja, 044 2926 973, tiina.haataja(at)posio.fi

          Marjo Hautala, kunnanvaltuuston puheenjohtaja, 050 4061 126, marjo.hautala(at)luukku.com

          Seppo Heikkala, monipalvelu.heikkala@gmail.com, 040 0154 622

          Tuukka Kokkonen, 040 0947 191, tuukka.kokkonen(at)gmail.com

          Olavi Lehtiniemi, 040 0291034, olavi.lehtiniemi(at)posio.fi

          Irja Lohilahti,  040 0182 921, irjali.lohilahti(at)hotmail.fi

          Leila Luksua, 040 0122 904, luksus47(at)suomi24.fi

          Heikki Maaninka, 040 5627 612, heikki.maaninka(at)posio.fi

           Pekka Oikarainen, 040 0138 061, pekka.oikarainen(at)posio.fi

          Tuija Suonnansalo, 040 7261 967, tuija.suonnansalo@gmail.com

          Marja Tuomivaara, 040 8410 583, marjatuomivaara(at)gmail.com

************************************************************************

Valtuusto

1.1.2013 - 31.12.2016 - 31.05.2017

päivitys 30.03.2017
Keskustalaiset jäsenet

VARANKA MARTTI puheenjohtaja
LEHTINIEMI OLAVI
OIKARAINEN PEKKA
MAANINKA HEIKKI
KARASTI KARI 1. valtuuston varapuheenjohtaja
LOHILAHTI IRJA
SEPPÄNEN EILA
SUONNANSALO TUIJA
MÄÄTTÄ TOINI
MÄÄTTÄ HELI
RUOKAMO RIITTA-LIISA
(PERTTUNEN ULLA-MAIJA) eronnut,                         

tilalle  PÄTSI SALLA keskustan 1. varavaltuutettu 22.12.2016
TAKAPURO ARI
LUKSUA LEILA
LOUKUSA TERTTU
(MAANINKA ELJA) eronnut,

tilalle RONKAINEN OLLI

VARAVALTUUTETUT: Keskustalaiset jäsenet

KORKEIMMAN HALLINTO-OIKEUDEN PÄÄTÖKSEN 28.03.2013 MUKAAN!
Päivitys tehty 25.04.2013.

(HÄMEENNIEMI LAURI)
(RONKAINEN OLLI)
(PÄTSI SALLA)
MÄÄTTÄ PENTTI
PALOJÄRVI OSKARI




------------------------------------------------------

VALTUUSTO 1.1.2009-31.12.2012.

Kari Karasti, valtuuston puheenjohtaja

Eero Ahola 1.vpj
Seppo Heikkala
Olavi Lehtiniemi
Terttu Loukusa
Heikki Maaninka
Toini Määttä
Ulla-Maija Perttunen
Timo Posio
Olli Ronkainen
Eila Seppänen
Oiva Soudunsaari
Jukka Tuomivaara
Juhani Uotila
Harri Ylisirniö