Kuntapäättäjät

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg
Keskusta.fi / Lappi / Suomeksi / Kunnat / Posio / Kuntapäättäjät

Kuntapäättäjät Posiolla 2017-2021

Posion kunnanvaltuustossa on 17 valtuutettua, joista keskustalla 12 paikkaa.

Ohessa on Posion kunnanvaltuuston  ja kunnanhallituksen keskustalaiset jäsenet sekä
lautakuntien keskustalaiset jäsenet.

Kunnanvaltuusto:

Tiina Alasirniö, kunnanvaltuuston 1.varapj.,  040 0927 878

          Tiina Haataja, 044 2926 973, tiina.haataja(at)posio.fi

          Marjo Hautala, kunnanvaltuuston puheenjohtaja, 050 4061 126, marjo.hautala(at)luukku.com

          Seppo Heikkala, monipalvelu.heikkala@gmail.com, 040 0154 622

          Tuukka Kokkonen, 040 0947 191, tuukka.kokkonen(at)gmail.com

          Olavi Lehtiniemi, 040 0291034, olavi.lehtiniemi(at)posio.fi

          Irja Lohilahti,  040 0182 921, irjali.lohilahti(at)hotmail.fi

          Leila Luksua, 040 0122 904, luksus47(at)suomi24.fi

          Heikki Maaninka, 040 5627 612, heikki.maaninka(at)posio.fi

           Pekka Oikarainen, 040 0138 061, pekka.oikarainen(at)posio.fi

          Tuija Suonnansalo, 040 7261 967, tuija.suonnansalo@gmail.com

          Marja Tuomivaara, 040 8410 583, marjatuomivaara(at)gmail.com

 

Kunnanhallitus, Keskustan paikat: 

Olavi Lehtiniemi puheenjohtaja, 040 0291034, olavi.lehtiniemi(at)posio.fi

Tuukka Kokkonen varapuheenjohtaja, 040 0947 191, tuukka.kokkonen(at)gmail.com

 Tiina Haataja, jäsen, 044 2926 973, tiina.haataja(at)posio.fi

Heikki Maaninka, jäsen, 040 5627 612, heikki.maaninka(at)posio.fi

Marja Tuomivaara, jäsen, 040 8410 583, marjatuomivaara(at)gmail.com

***********************************************************************************************

Hyvinvointilautakunta, Keskustan paikat

Heikki Maaninka, puheenjohtaja, 040 5627 612, heikki.maaninka(at)posio.fi

Irja Lohilahti,   varapuheenjohtaja, 040 0182 921, irjali.lohilahti(at)hotmail.fi

 Leila Luksua, jäsen, 040 0122 904, luksus47(at)suomi24.fi

Tuija Suonnansalo, jäsen, 040 7261 967

Ari Takapuro , jäsen, 040 0231 582, a.takapuro(at)wippies.fi

************************************************************************************

Toimintaympäristölautakunta, Keskustan jäsenet

Tiina Haataja, puheenjohtaja, 044 2926 973, tiina.haataja(at)posio.fi

 Pekka Oikarainen, varapuheenjohtaja, 040 0138 061, pekka.oikarainen(at)posio.fi

 Leila Iisakka, jäsen, 040 8217 363, leilaiisakka(at)gmail.com

Pentti Määttä, jäsen, 040 5876 376, tikkapena(at)gmail.com

************************************************************************************

Tarkastuslautakunta, Keskustan paikat

Seppo Heikkala, puheenjohtaja, 040 0154 622, monipalvelu.heikkala(at)gmail.com

 Markku Hyypiö, jäsen

Leila Luksua, varapuheenjohtaja, 040 0122 904, luksus47(at)suomi24.fi

***********************************************************************************