Keskusta Rantasalmella

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg
Keskusta.fi / Itä-Savo / Suomeksi / Kunnat / Rantasalmi / Keskusta Rantasalmella

Keskusta Rantasalmella

Kunnallisjärjestö johtaa Keskustan politiikkaa valtuustoryhmän kanssa. Kunnallisjärjestön johtokunta valitaan syyskokouksessa ja sääntömääräinen vuosikokous järjestetään keväällä.  Kunnallisjärjestö osallistuu aktiivisesti myös tapahtumien järjestämiseen yhdessä muiden järjestöjen ja organisaatioiden kanssa.   

Kunnallisjärjestön johtokunta

  
Puheenjohtaja:
Jari Rautiainen
jaritrautiainen@gmail.com
  Puh. 040 571 1418

Varapuheenjohtaja:
Tiina Tilaéus
tiinatilaeus@hotmail.com
  Puh. 044 583 2200
Sihteeri:
Vili Huupponen
vili.huupponen@rantasalmi.fi
  Puh. 050 414 9530

Johtokunnan kokoonpano:

 

 Annukka Kiviranta-Tanninen

annukka.kiviranta@gmail.com
  Puh. 044 975 3632 

 

Eero Eronen
eero.o.eronen@mbnet.fi
  Puh. 050 412 2187

 

Juha Viinanen
jussiviinanen@gmail.com
  Puh. 0400 155 335

 

Marisa Hukkanen
marisa.hukkanen@gmail.com
  Puh. 040 588 9520

 

Petra Huupponen
petra.huupponen@rantasalmi.fi
 Puh. 0400 883 767

 

 

 
Antti Eklöf
antti.eklof@rantasalmi.fi
  Puh. 050 555 2842

 

Eero Sistonen
   eero.sistonen@rantasalmi.fi
     Puh. 040 757 1812

Kari Lappalainen
kari.lappalainen@co.inet.fi
  Puh. 0400 924 305
 
 Pertti Kuvaja