Keskusta Mikkelissä

Puoluekokous2018 2 yläkuva iso 7.jpg
Keskusta.fi / Etelä-Savo / Suomeksi / Kunnat / Mikkeli / Keskusta Mikkelissä

Keskustan kunnallisjärjestön hallitus 2020

 puheenjohtaja Laura Hämäläinen
laura.s.hamalainen(a)hotmail.com
 varapuheenjohtaja Keijo Partio
keijo.partio(a)gmail.com
 sihteeri Raija Suominen
 raijaporrassalmi(a)gmail.com
 jäsen Erkki Alanen erkki.alanen(a)gmail.com
 jäsen Marja Kauppi marja.kauppi(a)mikkelinkuntopalvelu.fi
 jäsen Kari Manninen kari.manninen56(a)gmail.com
 jäsen Anne Matilainen anne.matilainen(a)hotmail.fi
 jäsen Pekka Moilanen pekka.moilanen(a)haukivuori.fi
 jäsen Salla Noponen noposka(a)live.fi
 jäsen Noora Ruuth luontotaipale(a)gmail.com
 jäsen Vesa Sorasahi vesa.sorasahi(a)sahia.fi
 jäsen
Janne Strengell janne.strengell(a)upm.com
 jäsen Janne Tarima janne.tarima(a)gmail.com

 

Mikkelin Kunnallisjärjestö on muodostunut kuntaliitoksien myötä viidestä aikaisemmasta kunnallisjärjestöstä.
Mikkelin maalaiskunnan- (perustettu 21.11.1948), Haukivuoren- (perustettu 24.3.1954) ja
Anttolan kunnallisjärjestöistä (perustettu 10.3.1955). Vuoden 2013 kuntaliitoksen myötä myös Ristiinan ja Suomenniemen kunnallisjärjestöt yhdistyivät 27.6.2012 pidetyssä ylimääräisessä kokouksessa. 

2013

Kunnallisjärjestön toimintakertomus 2013

 Valtuustoryhmän toimintakertomus 2013

Seurakunnan valtuustoryhmän toimintakertomus 2013

2014 

Kunnallisjärjestön toimintakertomus 2014

Valtuustoryhmän toimintakertomus 2014

Seurakunnan valtuustoryhmän toimintakertomus 2014

2015

Kunnallisjärjestön toimintakertomus 2015 Toimintakertomus 2015.pdf

Valtuustoryhmän toimintakertomus 2015 Valtuustoryhmän toimintakertomus.pdf

Seurakunnan valtuustoryhmän toimintakertomus 2015 Keskustan srk-väki toimintakertomus 15.pdf

 



Seuraa Mikkelin Keskustaa