Keskusta Laitilassa

Keskusta.fi / Varsinais-Suomi / Suomeksi / Kunnat / Laitila / Keskusta Laitilassa

Keskusta

Kaupunkimme alueella on kahdeksan paikallisyhdistystä, joissa on jäseniä yhteensä 689. Jäsen kuuluu asuinpaikkansa mukaiseen alueelliseen paikallisyhdistykseen.

Laitilan Keskustan paikallisyhdistykset:

Itäinen paikalliyhdistys
pj Jarmo Mäki-Arvela

Laitilan paikallisyhdistys
pj Esa Aula

Leinmäki-Liesjärven paikallisyhdistys
pj Pirkko Lavila  

Perttelin seudun paikallisyhdistys
pj Helvi Kähkölä 

Pohjoiskulman paikallisyhdistys
pj Matti Laaksonen

Untamalan paikallisyhdistys
pj Matti Viljanen

Yhdistynyt Keskustan paikallisyhdistys
pj Mari Tuuna 

Keskustanaisten paikallisyhdistys
pj Anita Mäki-Arvela


Kunnallisjärjestön johtokunta

Viljanen Matti, puheenjohtaja
Untamontie 126 23800 LAITILA
050-5522136

Laaksonen Santeri, sihteeri ja verkkovastaava
Aaronkaarre 4A 13,  23800 LAITILA
050-5457543 
santerilaaksonenlaitila@gmail.com 

Kuusisto Pekka, rahastonhoitaja
Haaparinne 4, 23800 Laitila
040-7443663
pekka.kuusisto@lailanet.fi

Aula Esa, vaalipäällikkö
Hangassuontie 7, 23800 LAITILA
050-5554272
esa.aula@lailanet.fi

Vuola Hanna, koulutus- ja tiedotusvastaava
Kauppilantie 16, 23800 Laitila
050-9177000
hanna.vuola@lailanet.fi

Laurila Juha, työelämävastaava
Leinmäentie 312, 23800 Laitila
040-0741273
juha.laurila@lailanet.fi

Ketoniemi Ari, yrittäjävastaava

Laaksonen Matti, jäsen
Keltamäentie 71, 23800 Laitila
050-5273919
matti.laaksonen@lailanet.fi

Kähkölä Helvi, jäsen
Härkähaantie 85, 23800 Laitila
050-3073852
helvi.kahkola@laitila.fi

Mäki-Arvela Anita, jäsen
Kaivolantie 1041, 23800 LAITILA
044-3062008 
anita.maki-arvela@lailanet.fi

Lavila Pirkko, jäsen
Härsyntie 43 23800 LAITILA
044-0852818
pirkko.lavila@gmail.com

Mäki-Arvela Jarmo, jäsen
Kaivolantie 1041 23800 LAITILA
044-0216356
jarmo.maki-arvela@lailanet.fi

Tuuna Mari, jäsen
Kupittaankatu 47C 63, 20700 Turku
050-3870465
marituuna@gmail.com