Lautakunnat

Keskustalla on Kirkkonummella edustus lähes kaikissa lautakunnissa.

Kunnanhallitus
Jäsen:             Johanna Isomäki-Reik     johanna(a)isomaki.de
Varajäsen       Reijo Munther                    reijo.munther(a)wippies.fi



Perusturvalautakunta
Jäsen:             Marjut Frantsi-Lankia    marjut.frantsi(a)kirkkonummi.fi
Varajäsen:     Tuomas Leikkonen          tuomas.leikkonen(a)gmail.com                


Sivistyslautakunta
Jäsen:            Suvi Pääkkonen                spaakkon(a)mappi.helsinki.fi
Varajäsen:    Maria Tjäder-Knight        tjaderknight(a)gmail.com


Suomenkielinen varhaiskasvatus- ja opetuslautakunta
Jäsen:            Martti Troberg                    martti.troberg(a)gmail.com
Varajäsen:    Tanja Reinikainen              tanja.reinikainen(a)spedline.fi

Palvelutuotannon lautakunta
Jäsen:            Erkki Ahlsten                     erkki.ahlsten(a)sci.fi
Varajäsen:    Hannu Väliviita                 hannu.valiviita(a)srv.fi


Rakennus- ja ympäristölautakunta
Jäsen:            Robert Karlsson                roope.karlsson(a)gmail.com
Varajäsen:    Pasi Jääskeläinen              pp.jaaskelainen(a)elisanet.fi

Tarkastuslautakunta
Jäsen:            Heli Kauhanen                   heli.kauhanen(a)kotikone.fi
Varajäsen:    Kimmo Collander              kimmo.collander(a)neuvosto.fi


Liikuntalautakunta
Jäsen:            Tanja Reinikainen            tanja.reinikainen(a)spedline.fi
Varajäsen:    Jorma Savola                     jorma.savola(a)kunto.fi


Kirkkonummen vuokra-asunnot
Hallituksen jäsen:    Paavo Riihitammela       paavo.riihitammela(a)pp.inet.fi
Varajäsen:                  Toni Ohvo                         toni.ohvo(a)gmail.com


Eerikinkartanon johtokunta
Jäsen:            Maria Tjäder-Knight        tjaderknight(a)gmail.com
Varajäsen:    Eero Lankia                        eero.lankia(a)tela.fi


Tiejaosto
Jäsen:            -                                               -
Varajäsen:    Simo Ahonen                      simo.ahonen(a)lan-mittaus.fi


Keskusvaalilautakunta
Jäsen:             -                                                -
Varajäsen:    Simo Ahonen                     simo.ahonen(a)lan-mittaus.fi


Valtuuston valmistelutoimikunta
Jäsen:        Antti Salonen                        antti.salonen(a)kirkkonummi.fi
Varajäsen:   -                                                    -