Valtuusto

Valtuusto
Valtuustokaudelle 2013-2016 Keiteleen 21-paikkaiseen kunnanvaltuustoon valittiin 11 keskustalaista valtuutettua:

Valtuuston puheenjohtaja:                  Valtuuston 2. varapuheenjohtaja
Kaisa Raatikainen                                   Markku Paananen
kunnallisneuvos, terveydenhoitaja              mv
040-754 5150                                                    040-588 8497

kaisa.raatikainen@keitele.fi                         markku.paananen@keitele.fi    


Eeva Huttunen                                           Esa Karhunen 
KTM, yrittäjä                                                     mv
                                                                             050-545 5744

Saara Koskinen                                        Matti Kärkkäinen
metsäasiantuntija                                           mv 
0400-378 819                                                  050-302 4976
saara.koskinen@mhy.fi

 Marko Metso                                            Minna Pellikka      
 monitoimikoneenkuljettaja                         sairaanhoitaja
 0400-216 677                                                  040-707 6011
 marko.metso@gmail.com                            mpellikka@hotmail.com   

 Mirja Tirkkonen                                     Anna-Liisa Tuhkanen
 hoitoapulainen                                              välinehuoltaja  
 040 562 3844                                                040-777 4930
 mirja.tirkkonen@suomi24.fi                     a_ltuhkanen@hotmail.com    

 Tapio Veijalainen
 taksiyrittäjä
 0400-302 901
 tapio.veijalainen@hotmail.com

Tiedot Keiteleen kunnan sivuilta http://www.keitele.fi/Suomeksi/Vaikuttaminen/Luottamushenkilot