Kuntapäättäjät

Keskusta.fi / Pohjois-Savo / Suomeksi / Kunnat / Kaavi / Kuntapäättäjät

Kuntapäättäjät

Yhteystietoja:

Kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja: Erkki Räsänen, sähköpostiosoite:     erkki.rasanen@kaavi.fi
Kunnanhallituksen varapuheenjohtaja : Jorma Räsänen, sähköpostiosoite: jorma.rasanen@kaavi.fi                                                                                           jorma.rasanen@saunalahti.fi





Keskustan Kaavin kunnallisjärjestö 2014
Puheenjohtaja: Kirsti Toikka           kirsti.toikka@mestarimaalaus.fi
sihteeri:  Maija Räsänen                        maija.rasanen@pp3.inet.fi


Kaavin keskustalaiset kuntavaaliehdokkaat 2012 äänimäärineen
2013- 2016 valtuustoon valitut ja varajäsenet


sija      ehdokas                         ikä        ammatti                                                              äänimäärä
1        
Räsänen Jorma 65       
käyttöpäällikkö, eläkkeellä        
KESK        
108     
valitaan
4 Räsänen Erkki 40 esiintyvä taitelija KESK 86 valitaan
5 Tiilikainen Hilkka 51 perushoitaja KESK 69 valitaan
9 Toikka Kirsti 48 yrittäjä KESK 46 valitaan
10 Saario Harri 59 huoltomies KESK 43 valitaan
13 Räsänen Maija 68 matkailuyrittäjä/emäntä KESK 42 valitaan
14 Viljamaa-Dirks Satu 55 tutkija, eläinlääket.lis. KESK 32 valitaan
18 Julkunen Kaija 69 terv.huollon maisteri KESK 30 valitaan
21 Huovinen Timo 25 metsätalousinsinööri (AMK) KESK 25 valitaan
24 Hartikainen Toivo 54 yrittäjä KESK 23 varasijalla
26 Hassinen Teijo 50 kirvesmies KESK 22 varasijalla
29 Rissanen Elise 28 kehitysvammaisten ohjaaja KESK 16 varasijalla
31 Hartikainen Markus 25 rakennusinsinööri KESK 14 varasijalla
33 Viljamaa Kirsti 79 yrittäjä, eläkeläinen KESK 11 varasijalla
35 Kostilainen Antti 27 LVI-asentaja KESK 9 varasijalla

Satu Viljamaa-Dirks sitoutumattomana keskustan listalla


VALTUUTETTUJEN JA VARAVALT. YHTEYSTIEDOT:
 
Hartikainen Toivo
Uudenkyläntie 1 c , 73600 Kaavi     
 0400 279593
toivo.hartikainen@pp.inet.fi
     
Hassinen Teijo
Pyykkärinpolku 18 , 73600 Kaavi 
0400 979785
teijo.hassinen@luukku.com
     
Huovinen Timo
Kaavintie 20 A4  , 73600 Kaavi
0400 617203
timo.huovinen@mhy.fi
      
Julkunen Kaija
Anttilantie  50B  , 73670 Luikonlahti
046 5536298
kjulkune@student.uef.fi
     
Kostilainen Antti
Kaiturintie 107 , 73600 Kaavi
044 2003850
antti.kostilainen@gmail.com
     
Rissanen Paula Elise
Kaartotie 1 B10  , 73600 Kaavi
eli-se@luukku.com
      
Räsänen Erkki
Polvijärventie  9  , 73670 Luikonlahti
050 3686519
erkki.rasanen@kaavi.fi
      
Räsänen Jorma
Rantakaari 5  , 73600 Kaavi
0400 909964
0500 374888
jorma.rasanen@kaavi.fi
jorma.rasanen@saunalahti.fi
      
Räsänen Maija
Vihtajärventie 49   , 73620 Kortteinen
040 7643291
maija.rasanen@pp3.inet.fi
     
Saario Harri
Laituritie  6  , 73670 Luikonlahti
0400 613101

       
Tiilikainen Hilkka
Miettilänmäentie 152  , 73600 Kaavi
040 7028908
hilkka.tiilikainen1@luukku.com
      
Toikka Kirsti
Outokummuntie  423 B  , 73670 Luikonlahti
050 5317974
kirsti.toikka@mestarimaalaus.fi
      
Viljamaa Dirks Satu
Riihijärventie 10 ,  73620
040 7476305
satu@majakartanoviljamaa.fi
      
Viljamaa Kirsti
Mäntyjärventie  810  , 73620 Kortteinen
0405468775
kirsti.viljamaa@hotmail.com    


Kaavin kunnan sivut:
www.kaavi.fi
Kunnanjohtaja Ari Sopanen   ari.sopanen@kaavi.fi