Keskusta Oulaisissa

Rokua, yhteiskuva.jpg

Keskusta Oulaisissa

Keskustan kunnallisjärjestö toteuttaa  Oulaisissa ihmisläheistä ja yritystoimintaa tukevaa keskustalaista politiikkaa. Sen tavoitteena on saada lisää työpaikkoja Oulaisiin.
Toinen keskeinen tavoite on turvata hyvä palvelutaso ja turvallinen asuinympäristö täällä asuville.

Kunnallisjärjestön johtokunta koostuu paikallisyhdistysten nimeämistä edustajista ja vuosikokouksen valitsemista henkilöistä. Johtokunnan jäsenet   edustavat  ammatillisesti ja  maantieteellisesti kuntamme eri kyliä ja ammattiryhmiä.


Kunnallisjärjestön johtokunta

Marita Toiviainen, puheenjohtaja, ay-vastaava
Honkarannantie 569, 86300 Oulainen
Puh. 040 507 4802
marita.toiviainen@hotmail.com

Sauli Tenhula, varapuheenjohtaja
Konttilantie 10, 86300 Oulainen
Puh. 0400 887303
seija.tenhula@luukku.com

Merja Krapu, sihteeri, verkkovastaava, tiedotusvastaava
Hautamäentie 20, 86210 Petäjäskoski
Puh. 0440 402 937
merja.krapu@pp.inet.fi

Hannu Portti, rahastonhoitaja
Tallitie 9, 86300 Oulainen
Puh. 040 766 7470
hannu.portti@kotinet.com

Teuvo Pajala, jäsen
Muurainkuja 6, 86300 Oulainen
Puh. 0400 869 043
teuvo.pajala@gmail.com

Mauri Myllykangas, jäsen
Lampoperäntie 223, 86210 Petäjäskoski
Puh. 040 777 347
mauri.myllykangas@kotinet.com

Pekka Heiska, jäsen
Lehtimäentie 41, 86510 Matkaniva
Puh. 040 593 5622
heiska.pekka@suomi24.fi

Hannu Aitto-oja, jäsen
Matkanivantie 947, 86510 Matkaniva
Puh. 050 379 6775
hannu.aitto-oja@jedu.fi

Juhani Kärki , vaalipäällikkö, valtuustoryhmän puheenjohtaja
Pentinlehdontie 64, 86300 Oulainen
Puh. 040 507 8700
juhani.karki@kotinet.com

Eino Nurkkala, jäsen
Kalevankatu 4, 86300 Oulainen
Puh. 0500 383811
eino_nurkkala@yahoo.com

Raijo Rajaniemi, jäsen, koulutusvastaava
Kilpuantie 57, 86350 Kilpua
Puh. 050 343 7487
raijo.rajaniemi@luukku.com

Marjut Lehtonen, jäsen
Anninkuja 3, 86300 Oulainen
Puh. 040 593 5027
marjut-lehtonen@hotmail.com

Aini Mäkelä, jäsen
Petäjäskoskentie 18, 86300 Oulainen
Puh. 040 702 7269
aini.makela@kotinet.com

Lasse Nikula, jäsen
Kaarikatu 17 A 2, 86300 Oulainen
Puh. 040 8172793
lasse.nikula@kotinet.com