Tietopankki

Tietopankki

Savo-Karjalan vaalipiirin Keskustan eduskuntavaaliehdokkaiden yhteystiedot löytyvät tästä. 

 

Rauli-Jan Albert DI, maatalousyrittäjä, Valtimo, rauli.albert@vanhakorpi.fi, 0405529147

Hannakaisa Heikkinen TTM, maatalousyrittäjä, Kiuruvesi, hannakaisaheikkinen74@gmail.com, 0456317263

Hannu Hoskonen metsätalousinsinööri, Ilomantsi, hoskonen@gmail.com, 0505113079

Hanna Huttunen metsätalousinsinööri, yrittäjä, Outokumpu, hanna@hannahuttunen.fi , 0400673114

Aino Kanniainen sairaanhoitaja, VET psykoterapeutti, Leppävirta, aino.kanniainen@gmail.com, 0504112959

Elsi Katainen kansanedustaja, Pielavesi, elsi.katainen@eduskunta.fi, 0505122362

Antti Kivelä apulaisylilääkäri, Kuopio, antti.kivela@fimnet.fi, 0405028192

Seppo Kääriäinen kansanedustaja, VTT, Iisalmi, seppo.kaariainen@eduskunta.fi, 0505113086

Sallamaarit Markkanen erityisavustaja, Siilinjärvi, sallamaarit.markkanen@gmail.com, 0443718182

Sinikka Musikka perushoitaja, puutarhuri, Kitee, sinikka.musikka@kitee.fi 0401051016 

Juha Mustonen ylilääkäri, Joensuu, jnmustonen@gmail.com, 0408447936

Anna Olkkonen koulutussuunnittelija, Kuopio, anna.olkkonen@gmail.com, 0505943436

Juho Pahajoki opettaja, Rautalampi, jupahajo@gmail.com, 0504119269

Eero Reijonen kansanedustaja, Liperi, eero.reijonen@eduskunta.fi, 0505113099

Markku Rossi kansanedustaja, Kuopio, markku.rossi@eduskunta.fi, 0505113056

Anu Vehviläinen kansanedustaja, FM, Joensuu, anu.vehviläinen@eduskunta.fi, 0505121718