Keskusta Sastamalassa

Keskusta.fi / Pirkanmaa / Suomeksi / Kunnat / Sastamala / Keskusta Sastamalassa

Keskusta Sastamalassa


Keskustan Sastamalan kunnallisjärjestö toimii yhteistyössä valtuustoryhmän kanssa tuoden keskustalaista politiikkaa näkyvästi esille kunnassa. Kunnallisjärjestössä on edustus jokaisesta kunnassamme toimivasta paikallisyhdistyksestä, ota yhteyttä.

Valtuustoryhmässämme 14 valtuutettua. Keskustan ryhmä on valtuuston toiseksi suurin ryhmä; yhteensä Sastamalassa valtuutettuja on 59. Meillä on myös Pirkanmaan suurin keskustalainen valtuustoryhmä.

 

 

Kunnallisjärjestön johtokunta 2017

puheenjohtaja 

Ekojärvi Ilkka                                                               
050 3232819

Ekojärventie192  38220 SASTAMALA                     
ilkka.ekojarvi@gmail.com 

                              

varapuheenjohtaja                          

Kalevi Osara

040 5612334

Tomulantie 397 38470 SASTAMALA

osarak@saunalahti.fi

                                                                                            

sihteeri,        

Lakkinen Sinikka                                                         
050 5735430
 Putajantie 825  38210  SASTAMALA            
lakkinsi@hotmail.com    

 

vaalipäällikkö,rahastonhoitaja

Hakanen Seija                                
050 5460089
Suppulantie 10 38250 SASTAMALA                               

seija.hakanen@kopteri.net          

                                                                                                 

koulutusvastaava 

Ristiniemi Päivikki

0503481594
Pukkimäentie 41 32740 Sastamala

pristiniemi@gmail.com

 

Isonokari-Mannelin Marika

0405341175

Vehkakorventie 1905 38360 Sastamala

marika.isonokari@pp.inet.fi

 

Mattila Antti-Matti

0505669929

Kuorsumaantie 451 38360 Sastamala

ammattila@gmail.com


Verkkovastaava 
Merja Pikkuaho

0503446071

Röyskäntie 12 38510 Sastamala

pikkuahomerja@gmail.com



Heikki Lahdenperä    

050 5275808

Lahdentie 63 38510 Sastamala

lahti@kopteri.net

 

Sari Hassi

0400950282

Kivistöntie 30 38460 Sastamala

sari.hassi@a-klinikka.fi

 

Elina Kimpanpää

0503301358

Kimpanpääntie 91 38210 Sastamala

 ekimpanpaa@gmail.com