Keskusta Pälkäneellä

Keskusta.fi / Pirkanmaa / Suomeksi / Kunnat / Pälkäne / Keskusta Pälkäneellä

Keskusta Pälkäneellä

Keskustan toimintaa Pälkäneellä johtaa kunnallisjärjestön johtokunta. Kunnallisjärjestöllä on vuosittain kaksi yleistä kokousta: syys- ja kevätkokous, jonne kaikki jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita. Näistä kokouksista, sekä kaikesta muusta toiminnasta, ilmoitetaan mm. Sydän-Hämeen Lehdessä.

Kunnallisjärjestön lisäksi kunnan alueella toimii 2 eri paikallisyhdistystä:

Keskustan Luopioisten paikallisyhdistys ry
Keskustan Pälkäneen paikallisyhdistys ry

Keskustanaisten osasto on
Luopioisten Keskustanaiset

Kunnallisjärjestön johtokunta

Johtokunnan puheenjohtaja
Jukka Kittilä
puh. 0400 644 782
jukka.kittila@pp.inet.fi

Johtokunnan varapuheenjohtaja
Jyrki Ahola
puh. 0400 644 782
jyrki.ahola@pp.inet.fi

Johtokunnan sihteeri
Elina Pehkonen
puh. 040 838 8822
e.pehkonen@luukku.com

Johtokunnan jäsen, vaalipäällikkö
Heikki Rönni
puh. 0400 572 019
huwitus@huwitus.com

Johtokunnan jäsen, verkkovastaava
Raimo Giren
puh. 045 675 7101
rgiren@saunalahti.fi

Johtokunnan jäsen
Aki Niemi
puh. 040 842 7590
aki.niemi@pp.inet.fi

Johtokunnan jäsen
Satu Ukkonen
puh. 040 823 3832
satu.ukkonen@gmail.com

Johtokunnan jäsen
Petri Urkko
puh. 040 773 9824
petri.urkko@suomi24.fi

Johtokunnan jäsen
Otso Laurila
puh. 040 765 5102
otso_laurila@hotmail.com

Johtokunnan jäsen
Markku Virtanen
puh. 050 570 2174
markku.virtanen@artekno.fi

Johtokunnan jäsen
Eveliina Hakala
puh. 040 703 2496
eve.hakala@pp.inet.fi

Johtokunnan jäsen
Mirva Kittilä
puh. 050 345 5343
mirva.kittila@icloud.com