Valtuusto

Valtuusto

Säkylän 27-jäseniseen kunnanvaltuustoon kuuluu
10 keskustalaista
valtuutettua.

Ryhmän puheenjohtaja on
Tauno Varhia, kapteeni evp.
Mäyräntie 1, 27800 Säkylä
gsm 050 3090109
email: tvarhia@suomi24.fi

Ryhmän sihteeri on
Satu Tietari, ytm, toiminnanjohtaja
Marttilantie 10 27800 Säkylä
gsm 050-5274909
email: satutie@netti.fi

Kunnanvaltuuston puheenjohtaja on
Esko Eela, teollisuusneuvos
Pitkämäentie 19, 27800 Säkylä
gsm 0500-760420
email: esko.eela@dnainternet.net

Valtuutetut:

Pertti Kiviranta, kotiseutuneuvos
Sydänmaantie 199, 27800 Säkylä
gsm 050-3082743
email: pertti@kiviranta.fi

Timo Kuusisto, maatalousyrittäjä
Nummelantie 178 27800 Säkylä
gsm 050 5626851
email: tkuusist@dnainternet.net

Jarmo Kyllönen, liikennöitsijä
Rantatie 494 27800 Säkylä
gsm 0440-223160
email: jarmo.kyllonen@motorsport.inet.fi

Tarmo Luoto, vanh.konst. evp, yrittäjä
Toivontie 6 27800 Säkylä
gsm 040 5360994
email:luodot@jippii.fi

Timo Mäki, agrologi
Pitkämäentie 21  27800 Säkylä
gsm 050 5214626
email: timo.maki@apetit.fi

Jaakko Reko, urakoitsija
Rantalantie 11 27800 Säkylä
gsm 0400 590704
email: jaakko.reko@luukku.com

Sirkku Reko, yrittäjä
Aronkulmantie 81, 27800 Säkylä
gsm 050 5913323
email: sirkku.reko@dnainternet.net

Varavaltuutetut:

Päivi Peltonen, yrittäjä
Nummelantie 102 27800 Säkylä
gsm 050 5727292
email: paivi.peltonen@dnainternet.net

Satu Vartia, yrittäjä
Harjuntie 246  32610 Vampula
gsm 050 5248367
email: satu.vartia@gmail.com

Jukka Koivisto, yrittäjä
Väinöntie 10 27800 Säkylä
gsm 044-328 0239
email:juki10@dnainternet.net

Katja Lehtinen, nuorisotyönohjaaja
Mäyräntie 2 27800 Säkylä
gsm 025341852
email: katja.lehtinen@evl.fi

Suvi Raittinen, myymäläpäällikkö
Rantatie 493 27800 Säkylä
gsm 040 7796210
email: suvi.raittinen@alko.fi

Hyseyin Karatas, ravintoloitsija
Rantatie 270 27800 Säkylä
gsm 040 5156312
email: hk.karatas@suomi24.fi


Riikka Eskola, insinööri
Rahkatie 10 27800 Säkylä
gsm 0500 742018
email: riesko@dnainternet.net

Pasi Helminen, maatalousyrittäjä
Takasuo-Juvankoskentie 201, 27800 Säkylä
Gsm 0500-783044
Pasi.helminen@luukku.com

Raija Nieminen, emäntä
Santalantie 174 27800 Säkylä
Tel. 02-8670113