Lautakunnat

LAUTAKUNTIEN JA JOHTOKUNTIEN KESKUSTALAISET JÄSENET

TARKASTUSLAUTAKUNTA

5-jäseninen

Puheenjohtaja
Timo Mäki, agrologi
Pitkämäentie 21  27800 Säkylä
gsm 050 5214626
gmail: timo.maki@apetit.fi

Varajäsen
Sanna Katavisto, kirjanpitäjä, yrittäjä
Karhusuontie 476, 27820 Säkylä
gsm 050 5500550
email: sanna@katavisto.com

SOSIAALILAUTAKUNTA

9-jäseninen

Puheenjohtaja
Anna-Liisa Käri, markkinoinnin konsultti
Vetikontie 2 27800 Säkylä
gsm 0400 226 453
email: alk1@dnainternet.net

Jäsenet:
Viljo Kalliola, yliluutn. evp
Pitkämäentie 31   27920 Säkylä
gsm 050 5218209
email: vkalliola@suomi24.fi

Anne-Ranta Peltonen, palveluneuvoja
Turuntie 187 27800 Säkylä
gsm 040 7650280
email:ranta.anne@dnainternet.net

Jarmo Kyllönen, liikennöitsijä
Rantatie 494 27800 Säkylä
gsm 0440-223160
email: jarmo.kyllonen@motorsport.inet.fi

Varajäsenet:

Jarkko Tuominen, opistoupseeri
Mäyräntie 6 27800 Säkylä
gsm  050 4127214
email: jtu2luukku.com

Raija Nieminen, emäntä
Santalantie 174 27800 Säkylä
Tel. 02-8670113

Tarja Raski, myyjä
Ketuntie 10 27800 Säkylä
gsm 050 3487262
email: tarja.raski@dnainternet.net

Markku Peltonen, yrittäjä
Nummelantie 102 27800 Säkylä
gsm 0500 611827
email: markku.peltonen@dnainternet.net
 
KOULUTUSLAUTAKUNTA

9-jäseninen

Jäsenet

Päivi Peltonen, yrittäjä
Nummelantie 102 27800 Säkylä
gsm 050 5727292
email: paivi.peltonen@dnainternet.net

Susanna Niittymäki, maatalouslom., yrittäjä
27800 Säkylä
gsm  050 3391834
email: susanna.niittymaki@dnainternet.net

Kimmo Koivisto, nuorisotyönohjaaja
Kaislatie 4 27800 Säkylä
gsm  050 5189583
email: kimmo.koivisto@evl.fi

Varajäsenet

Tapio Isotuovola, yrittäjä
Rantatie 88 27800 Säkylä
Gsm 0500 864330
Email: tapio.isotuovola@gmail.com

Esa Nieminen, asentaja
Pääksy-Santalantie 30 27800 Säkylä
gsm 044 4253672
email: esa.nieminen@dnainternet.net

Maria Mäki, opiskelija
Pitkämäenie 21 27800 Säkylä
gsm  044 3704686
Email: maria.maki@luukku.com

TEKNINEN LAUTAKUNTA

9-jäseninen

Keskustalaiset jäsenet

Sanna Katavisto, kirjanpitäjä, yrittäjä
Karhusuontie 476, 27820 Säkylä
gsm 050 5500550
email: sanna@katavisto.com

Riikka Eskola, insinööri
Rahkatie 10 27800 Säkylä
gsm 0500 742018
email: riesko@dnainternet.net

Jari Helminen, maatalousyrittäjä
Omahaara 54  27800 Säkylä
gsm 0500 670098
email: jari.helminen@dnainternet.net


Pasi Helminen, maatalousyrittäjä
Takasuo-Juvankoskentie 201  27800 Säkylä
Gsm 0500 783044
Email: pasi.helminen@luukku.com

Varajäsenet

Kai Santala,varastonhoitaja
Turuntie 220, 27800 Säkylä
gsm 040 7583883
email: kai.santala@hotmail.com

Kari Mäkitatalo, maatalousyrittäjä
Rantatie 67 27800 Säkylä
gsm 040-7747428
email: kari.makitalo@dabisco.com

Sirkka-Liisa Seppä, varastonhoitaja
Rantatie 217 27800 Säkylä
gsm 959 5415896
email: sirkka-liisa.seppa@mil.fi
 
Mirkka Huhtamaa, agrologi (AMK )
Korventie 115 27800 Säkylä
gsm 050 5624851
email: mirkka.huhtamaa@dnainternet.net

KESKUSVAALILAUTAKUNTA


6- jäseninen

Puheenjohtaja
Eija Kankare, emäntä
Rantatie161  27800 Säkylä
Tel. 02-8670068
email: eija.kankare@dnainternet.net

Jäsen
Matti Lehtola
Turuntie 27 27800 Säkylä
gsm 0500 784431
email mattijuho.lehtola@dnainternet.net


Varajäsenet
Jari Ahoniemi, opistoupseeri
Mustikkatie 3 27800 Säkylä
gsm 040 5505183
email: jaaho@dnainternet.net

Saku Vätti, agrologiopiskelija
Lamppalantie 3 as 54  27800 Säkylä
gsm 045 1106417
email:sak.u@dnaintrnet.net

Pauliina Ukkonen, FM, yrittäjä
Karhusuontie 266  27820 Säkylä
gsm 050 5369300
email: uhc@dnainternet.net

Ilmi Suutari, emäntä
Karhusuontie 32 27800 Säkylä
Gsm 050-3724408

KULTTUURI- JA LIIKUNTALAUTAKUNTA

9-jäsentä

Varapuheenjohtaja
Katja Lehtinen, nuoriso-ohjaaja
Mäyräntie 2  27800 Säkylä
gsm 025341852
email: katja.lehtinen@evl.fi

Jere Tamminen, opiskelija
Sydänmaantie 65    27800 Säkylä
gsm 050 3465995
email: jerta@luukku.com

Atte Mäkitalo, opiskelija
Heikintie 5  27800 Säkylä
gsm 040 5623998
email: ate11@suomi24.fi

Varajäsenet:
Hyseyin Karatas, ravintoloitsija
Rantatie 270 27800 Säkylä
gsm 040 5156312
email: hk.karatas@suomi24.fi

Johanna Santala, parturi-kampaaja
Kallentie 4 27800 Säkylä
gsm 044-0300407
email: johanna.santala@hotmail.com

Minna Ilola, yrittäjä
Santalantie 88 27800 Säkylä
gsm 0505993889
email:

Rami Siltanen, valokuvaaja
PL 20 27801 Säkylä
gsm 0400 120270
email: rami.siltanen@dnainternet.net

PYHÄJÄRVISEUDUN AIKUISOPISTON JOHTOKUNTA

Jäsen Juha Vanha-Rauvola, kapt. evp
Pyhäjoentie 165 27920 Säkylä
gsm 040 7407345
email: juha.vanha-rauvola@hotmail.com

Varajäsen

Anri Ilmonen, graafikko
Pioneerintie 89 27800 Säkylä
gsm 050-3519812
email: anri.ilmonen@dnainternet.net

YHTEISKOULUN JA LUKION JOHTOKUNTA

Jäsen
Jouni Reko, ostoesimies
Röhöntie 156  27800 Säkylä
gsm 0500-398143
email: jouni.reko@metsaliitto.fi

Varajäsen
Leena Linnemäki, yrittäjä
Sydänmaantie 33427800 Säkylä
gsm 050 3459045
email: sakir@saunalahti.fi