Lautakunnat

Luottamushenkilöt 2009-2012

Tarkastuslautakunta

Henell Matti
, Eläkel. Puheenjohtaja
Prihtinkuja 10, 27400 Kiukainen,  02-8645555  0400-110066 , matti.henell@oorninki.com 8


Kiukaisten aluetoimikunta

Pellikka Leena, Yhteyssihteeri 
Präikäntie 161, 27400 Kiukainen,   05...leena.pellikka@euraprint.fi

Jussi Mäkikalli

Kunnanhallituksen henkilöjaosto

Pellikka Leena, Yhteyssihteeri 
Präikäntie 161, 27400 Kiukainen,   05...leena.pellikka@euraprint.fi


Tekninen lautakunta

Hakala Manu, Koneenkuljettaja, puheenjohtaja
Maakunnantie 3, 27430 Panelia,  6395830

Junkkala Juho,  Maat. ja metsät. yo 
Lellaistentie 457, 27650 Honkilahti,   040-8314062 juho.junkkala@helsinki.fi

Ruski Katri, Sairaanhoitaja 
Eurakoskentie 5, 27400 Kiukainen,   044-5284331 , katri.ruski@ksthky.fi


Perusturvalautakunta

Kyllöinen Päivi, Painopinnanvalm. sivunv. vastaava, varapuheenjohtaja
Koukkutie 7, 27500 Kauttua,  02-8655058  040-5180625 paivi.kylloinen@alasatakunta.fi

Anttila Mari, Maatalousyrittäjä 
Asemantie 213, 27430 Panelia,   040-5896754 mari-anttila@kotikone.fi

Kallio Juha, Opiskelija 
Riitmaantie 10, 27600 Hinnerjoki,   050-5358876 juha.kallio.lma@jamk.fi




Koulutuslautakunta

Sihvo-Mäkelä Hille, Koulunkäyntiavustaja 
Ruopantie 32, 27600 Hinnerjoki,  02-855813  045-6317986 hille.sihvomakela@euralainen.com


Vainio Sanna, Maatalousyrittäjä 
Vähäryymintie 56, 27510 Eura,  02-8651268  050-3080801 vainio.sanna@gmail.com

Vihervuori Juhani, Rehtori, eläkel. 
Mäkiläntie 3, 27430 Panelia,  02-8647364  050-5206545 vihejuh@hotmail.com


Pyhäjärviseudun ympäristölautakunta

Lammela Kalle, Yrittäjä 
Saaremäentie 163, 27650 Honkilahti,   050...kalle.lammela@vesi-lammela.fi


Kulttuuri- ja vapaa-ajan lautakunta

Kivistö Onnipekka, Tuotantopäällikkö 
Kaaritie 4A, 27500 Kauttua,   044-5219829 onnipekka.kivisto@scan-mikael.com 

Peltonen Virva, Teol. maist. 
Rahvolantie 73, 27400 Kiukainen,  02-8645044  02-8645044 vipe@dlc.fi 

Tuuppa Anu, Opiskelija 
Päivämiehentie 3, 27510 Eura,   050-5729848 unskidunski@hotmail.com 




Keskusvaalilautakunta

Jouko Silvanto, puheenjohtaja
Myllytie 4
27510 Eura
02-8650521 0400-782174




Huittisten ammatillisen aikuiskoulutuskeskuksen johtokunta

Anja Silvanto
Myllytie 4
27510 Eura
02-8650521 050-5217758


Satakunnan erityishuoltopiirin valtuusto

Anja Kahala
Rekkakuja 4
27510 Eura
02-8648010 050-5407190


Käräjäoikeuden lautamiehet

Tapani Laine
Siirtotie 40 B
27510 Eura
02-8654624, 0400-830430


Anja Silvanto
Myllytie 4
27510 Eura
02-8650521, 050-5217758


Kiinteistötoimen uskotut miehet

Lammila Kaija, Emäntä 
Lamminkulmantie 229, 27600 Hinnerjoki,  02-8666047  050-5541544 kaija.lammila@kolumbus.fi

Raitanen Pertti, Metallimies 
Saarenmaa, 27430 Panelia


Euran Urheilu- ja Uimahalli Oy:n hallitus

Jaakko Nuoranne
Eurantie 31
27510 Eura
02-8650029 0500-128266


Rauman musiikkiopiston johtokunta

Pekka Katila
Kleemolantie 50
27510 Eura
 0504930888 


Satakunnan sairaanhoitopiirin yhtymävaltuusto

Kalle Lammela
Saaremäentie 163
27640 Honkilahti kk
02-8668251 050-3620372


Satakunnan erityishuoltopiirin yhtymävaltuusto

Jaakko Wärri
Heinämaantie 83
27650 Honkilahti
02-8669638 040-5831169
jaakko.warri@eura.fi