KUNTAVAALIT 2012

Kuntavaalit 2012

Satakunta lähelläsi FACEBOOK.jpg

Kuntavaaliohjelma - Satakunnan Keskustan kunvaaliohjelman voit ladata täältä:

"Satakunnan Keskusta lähelläsi.pdf" (huom. pdf:n koko noin 5mt)


Lisätietoja ja yhteystiedot:

Ota yhteyttä asuinkuntasi kunnallisjärjestöön (yhteystiedot löydät "Kunnat" välilehden kautta).

Tai voit ottaa myös yhteyttä piiritoimistoon:

Satu Tietari, toiminnajohtaja
satu.tietari(a)keskusta.fi
050 405 7742

Tuomas Meriniemi, vaalisihteeri
satakunta(a)keskustanuoret.fi
0440 336 588

Keskustan kuntavaalisivut löydät täältä.



Satakunnan Keskustan kuntavaaliehdokkaat 2012:

Eura

Keskusta (42 ): Järjestelmäsuunnittelija Vesa Ala-Hakula, yrittäjä Teemu Ansio, maatalousyrittäjä Mari Anttila, yrittäjä Manu Hakala, kansanedustajan avustaja Raija Hamina, pienviljelijä, cnc-koneistaja Toni Honkanen, maanviljelijä Teemu Isotalo, maanviljelijä Juho Junkkala, sairaanhoitaja, eläkeläinen Anja Kahala, maanviljelijä, kansanedustaja Timo Kalli, opiskelija Juha Kallio, maatalousyrittäjä Keiho Kerola, maaseutuyrittäjä Pirkko Ketola, opiskelija Tuomas Ketola, järjestelmäasiantuntija, maanviljelijä Vesa Koivisto, kirvesmies Esa Koivulampi, laboratorioinsinööri Esa Kokkomäki, eläkeläinen Jaakko Kreula, ilmoitussuunnittelija Päivi Kyllöinen, lastentarhanopettaja, sijaisäiti Kirsi Laine, yrittäjä Kalle Lammela, siistijä Kaija Lammila, varastomies Juha Lehtonen, lähihoitaja Marjut Lähteenmäki, optikko Anna Mariasik, metsäpalveluesimies Jukka Mattila, työnjohtaja Jarmo Mustajärvi, maatalousyrittäjä Esa Mäkitalo, maanviljelijä Keiho Mäkitalo, rehtori, maanviljelijä Timo Niinisalo, maatalousyrittäjä Jaakko Nuoranne, myyntisihteeri Leena Pellikka, teologian maisteri Virva Peltonen, metallimies Pertti Raitanen, aluevastaava, maatalousyrittäjä Ilkka Ruohomaa, opiskelija Jesse Salonen, suunnitteluteknikko, maanviljelijä Pekka Simula, musiikinopettaja Roman Szyrowski, yritysneuvoja Sari Uoti, maatalousyrittäjä Sanna Vainio, rehtori, eläkeläinen Juhani Vihervuori ja KT, lehtori Kalle Virta.

 

Eurajoki

Keskusta (27): maanviljelijä, myyjä Tuomo Aro-Heinilä, opiskelija Tuure Heikkilä, maanviljelijä, yrittäjä Kosti Heinilä, edistymävalvoja Otso Jaakkola, luokanopettaja Vesa Jalonen, perhepäivähoitaja Jemina Jasu-Näyrä, maatalousyrittäjä Soile Ketola, tutkimuskoordinaattori, maanviljelijä Petri Korkeakoski, palvelupäällikkö Raija Korpela, maanviljelijä Anssi Kujala, maatalousyrittäjä Sanna Laaksonen, ekonomi Seppo Lempainen, polttoaineteknikko Vesa Leskinen, vuoroinsinööri, maanviljelijä Sami Miikkulainen, levyseppä-hitsaaja Eeva Murtomäki, koeajaja Sami Nikula, geologi Juhani Norokallio, yrittäjä Eeva Nuurma, rautakaupanmyyjä Aki Parviainen, autonkuljettaja, yrittäjä Rami Riikilä, ruokapalvelutyöntekijä-toimitilahuoltaja Leena Rinne, vuoroteknikko Timo Santapere, maatalousyrittäjä Marja-Leena Siiri, yrittäjä Toni Tunturivuori, yrittäjä Elina Tähtivuori, maanviljelijä, työnjohtaja Teppo Uusi-Uola, yrittäjä, insinööri Ilkka Varajärvi.

 

Harjavalta

Keskusta (5): opiskelija Tuomas Holmi, yrittäjä Juhani Marjanen, sosiaalityöntekijä Jaana Vettenranta, palveluneuvoja Pirjo Virtanen, kehityspäällikkö Martti Yli-Kleemola (sit.).

 

Honkajoki

Keskusta (22): seurakuntamestari Saija Alahonko, yrittäjä Ari Alapaholuoma, eläkeläinen Antti Esala, kuntohoitaja Pasi Haapanen, eläkeläinen Jouko Kangasniemi, yrittäjä Kaija Kändmaa, emäntä Arja Lehtimäki, maanviljelijä Jari Leivo, hortonomi Reija Mallenius, opiskelija Katrin Mäkitalo, eläkeläinen Pauli Mäntylä, taksinkuljettaja Arto Peltoniemi, eläkeläinen Heikki Pyyluoma, kiinteistönhoitaja Tapio Rauhala, maanviljelijä Keijo Sahakoski, maatalousyrittäjä Erkki Saloharju, metsänhoitaja Juha Suni, majuri evp. Kimmo Tuomi, metsätalousinsinööri Arto Uusihonko, hautausmaatyöntekijä Marko Vähäniemi, maanviljelijä Esa Välimäki, yrittäjä Seppo Ylinen.

 

Huittinen

Keskusta (31): MMM, agronomi Heikki Aaltonen, puutuoteteollisuuden asiantuntija Esko Hannu Kalervo Haapasalo, yrittäjä, sosionomi AMK Mari Haavisto, maatalousyrittäjä Risto Hakuni, agrologi AMK, kotiäiti Sari Harakka, maatalousyrittäjä Terhi Harjunmaa-Levonen, filosofian tohtori Päivi-Maria Hautala, toimistosihteeri Jaana Heikkilä, autonkuljettaja Ilpo Hosike, mv Tero Hosike, kuivaamonhoitaja Reijo Järvi, sosionomi Terttu Koivuniemi, maanviljelijä Kari Kojo, agronomi, apulaisrehtori Aulikki Kuisma, yrittäjä, agrologi Esa Laamanen, opettaja, mv Harri Laurila, maanviljelijä Aimo Lepistö, erikoisliikkeen myyjä Helena Manninen, agrologi opiskelija Mikko Matintalo, torikauppias Matti Mauriala, puuseppä Teuvo Musakka, työnjohtaja, Itt Soili Pasti, maaseutuyrittäjä Voitto Pihlava, maaseutuyrittäjä Asko Ritakallio, vastaava sikalanhoitaja Miina-Maaria Rehakka, maatalousyrittäjä Kalle Räikkä, yrittäjä Sauli Savolainen, opiskelija, kotiäiti Soile Tuominen, maatalousyrittäjä Heikki Virtanen, insinööri Reijo Vuorio, yrittäjä Martin Ylikännö.

 

Jämijärvi

Keskusta (20): insinööri, kouluttaja evp. Ilkka Hyttinen, parisuhdeterapeutti, kouluttaja Marjatta Hyttinen, terveydenhoitaja, sairaanhoitaja Johanna Ihanamäki, emäntä, sosiaalialan ohjaaja Satu Jokela, paikallispäällikkö, maanviljelijä Kari Jokisalo, päätoimittaja Antero Karppinen, terveydenhoitaja Anu Koivumäki, maaseutuyrittäjä Anneli Kujansuu, maatalousyrittäjä Sirpa Kuusikoski, TkT yliopistotutkija, maatalousyrittäjä Johanna Lahti, maanviljelijä Matti Leppihalme, maanviljelijä, yrittäjä Raimo Mansikkamäki, maanviljelijä, entinen yrittäjä Tapio Rajalahti, mv, opistoupseeri evp. Rainer Rajamäki, agrologi (AMK) Tuija Ranta, lastentarhanopettaja, perhekodin äiti Briitta Rantanen, sähköasentaja, mv Mikko Salminen, koulunkäyntiavustaja Riikka Saloniemi, maanviljelijä, tilitoimistoyrittäjä Timo Sorvali, linja-autonkuljettaja, sementtivalimoyrittäjä Ari Uusi-Rasi.

 

Kankaanpää

Keskusta (28): salepäällikkö Lauri Ahopelto, yrittäjä Heikki Hemminki, suunnitteluagrologi, maanviljelijä Tapio Hietaoja, tradenomi Kirsi Hietikko, opiskelija Henri Hohkuri, juristi Kauko Juhantalo, sotilasmestari evp. Aatos Kangas, yrittäjä Jari Katajisto, koulutusalavastaava Keijo Kerola, hankinta Tomi Koota, maanviljelijä, yrittäjä Seppo Korvala, maanviljelijä Arno Koskela, kirjanpitäjä Raili Kunnaspuro, myyjä Eveliina Kuuskoski, kuvataiteilija Annina Laaja, poliisikonstaapeli Jorma Lepistö, metsätalousinsinööri Tapio Loukkaanhuhta, yrittäjä Pentti Luodetlahti, myyntisihteeri, opettaja Galina Luosalo, nuohooja, yrittäjä Petri Nordlund, rahoituspäällikkö Nina Rajamäki, osastonhoitaja, erikoissairaanhoitaja Irmeli Rosenberg, kirjastovirkailija Eevaliisa Toivola, perushoitaja yo Anne Maria Tuuri, osastonhoitaja Maritta Uusitalo, maanviljelijä, AMK agrologi Mikko Uusitalo, pikatukkutyöntekijä Kaija Vikki, liikennöitsijä Keijo Ylikoski.

 

Karvia

Keskusta (23): tilitoimistoyrittäjä Mari Ervelä, sosionomi (AMK), vapaa-aikasihteeri Jonna Haavisto, maanviljelijä Toni Hietanen, asuntosihteeri Kaija Kangas, catering-ravintolakokki Elina Kyyhkyharju, aluemyyntipäällikkö, maanviljelijä Sami Laitila, yrittäjä Paula Lamminmäki, taksiautoilija Jori Louhisuo, yrittäjä Marko Lähdekorpi, maatalousyrittäjä Jaana Niemenmaa, hitsausoperaattori, maanviljelijä Kari-Matti Nikkola, maatalousyrittäjä Jorma Niskala, yrittäjä, maanviljelijä Antti Otava, myyjä Esa Pukkila, agrologiopiskelija, maatalousyrittäjä Juha Sarviluoma, maatalousyrittäjä Päivi Suominen, maatalousyrittäjä Sari Teerioja, eläkeläinen Paavo Tuuliniemi, aluepäällikkö Joni Vainionpää, maatalouslomittaja, maatalousyrittäjä Anne-Marie Viitala, kunnallisneuvos, kiinteistöneuvottelija Ilpo Vuorela, ravintolapäällikkö Johanna Välimäki, emäntä, maatalousyrittäjä Ritva Ylinen.

 

Kokemäki

Keskusta (40): maanviljelijä Janne Alamäki, ura- ja työhönvalmentaja Anita Anttila, lehtori, omaishoitaja Sirpa Björkbacka, suurtalouskokki, kotiäiti Jaana Heino, perhehoitaja Hanna-Mari Heinonen, insinööri Tuomo Hinkkanen, maatalousyrittäjä Riikka Huhtanen, MKT, eläkeläinen Tarmo Iivonen, maanviljelijä Jorma Javanainen, koulunkäyntiohjaaja Outi Juhela, ravivalmentaja Raila Järvi, yrittäjä Nils Järvinen, asiantuntija, viljateknologi Marika Kilpivuori, toimitusjohtaja Matti Knuutila, taksiautoilija Juha Kokki, sairaanhoitaja, eläkeläinen Marja-Leena Kopu, agronomi Juha Korkeaoja, maatalousyrittäjä Juhani Lahtinen, muovimekaanikko Helga Leppänen, sähköasentaja Harri Mäki, sosiaaliohjaaja Tuula Nikula-Häkli, opiskelija Juho Paavola, nuoriso-ohjaaja, maatalousyrittäjä Tuija Paavola, konvertterimies Marko Pajunen, emäntä, eläkeläinen Hilkka Pere, insinööri, yrittäjä Juhani Pere, maatalousyrittäjä Katri Porola, puhevammaisten tulkki, taksiyrittäjä Seija Puutio, asentaja Arto Rajala, maatalousyrittäjä Marko Rautava, agrologi, eläkeläinen Markku Ryömä, yrittäjä Seppo Saari, opiskelija Terhi Salonen, yrittäjä, toimitusjohtaja Juhani Seppälä, maanviljelijä Juha Suominen, maanviljelijä Tuomo Suominen, maatalousyrittäjä Pertti Teini, maanviljelijä Erno Toikka, lähihoitaja, maanviljelijä Eeva-Liisa Tuominen, nuorisotyönohjaaja Reetta Vuorinen.

 

Köyliö

Keskusta (19): myyjä Anne Ilola, sairaanhoitaja, pääluottamusmies Henri Kantola, perushoitaja Leena Karilainen, diakoni Katriina Koho, perushoitaja Anna-Maija Kotiranta, palvelusihteeri Pirjo Kotiranta, toimiupseeri evp. Jorma Lintunen, kasvatustieteen maisteri, luokanopettaja Ari Liukko-Sipi, maanviljelijä Mika Männistö, laboratorioanalyytikko, kotiäiti Petra Paavilainen, myyjä, osastovastaava Juha-Pekka Pelto, työnjohtaja Marko Pelttari, kasvatustieteen yo, kotiäiti Johanna Perkola-Tupala, tuotannonsuunnittelija Hannu Rantala, mielenterveyshoitaja Riitta Sianoja, maanviljelijä Teuvo Sulin, maanviljelijä, agrologi Veli-Pekka Suni, ulkoilualueidenhoitaja, maanviljelijä Jari Viskari ja rakennus siivooja Liisa Yski.

 

Lavia

Keskusta (20): lähihoitaja Riina-Maria Alanen, kanttori, musiikinopettaja Marina Hämäläinen, metallimies Heikki Iltanen, maanviljelijä Orvokki Jaakola, edustaja Tero Jokiranta, insinööri, yrittäjä Taru Kankkonen, yrittäjä Ari Kuusiranta, koneurakoitsija Jouni Niinisalo, elektroniikkateknikko, eläkeläinen Veikko Palosaari, maatalousyrittäjä Matti Peltola, ylivartija, maa- ja metsätalousyrittäjä Jari Rampa, projektipäällikkö, insinööri Petri Reponen, humanististen tieteiden kandidaatti Helka Rissanen, yrityskonsultti, KTM Jaana Seppälä, maanviljelijä, luutnantti evp. Jorma Sälliluoma, betonityöntekijä Janne Tiisala, maanviljelijä, koneyrittäjä Juha Tuohiniemi, maanviljelijä, ekonomi Jukka Tuomisto, maanviljelijä Alpo Uusiniemi, työnjohtaja Tuomas Väkeväinen.

 

Luvia

Keskusta (15): yrittäjä Terttu Aro, paikkatietoinsinööri Ritva Hannukainen, terveydenhoitaja AMK, perhehoitaja Tarja Helminen, hätäkeskuspäivystäjä Pauliina Kallio, myyntiedustaja Kari Karjula, yo-merkonomi, maatalousyrittäjä Riikka Ritala-Laaksonen, pyörökuormaajan kuljettaja Antti-Jussi Lanki, lähihoitaja Taina Lehtikangas, yo-ravintolakokki Niina Lähtölä, eläkeläinen, yrittäjä Harri Männistö, henkilöstökonsultti Elina Nurmoranta, koneahtaaja Kimmo Perkola, ympäristönhoitaja Erkki Päivömaa, kodinkonemyyjä Mika Roos, kotitalouden ja terveystiedon lehtori Marja Vaitomaa

 

Merikarvia

Keskusta (14): kauppias Mikko Kivilahti, teollisuusmyyjä Tapani Koivutalo, everstiluutnantti evp. Kari Koistinen, maatalousyrittäjä Juhani Kotiranta, opettaja Mari Marttila, maatalousyrittäjä Mika Myllykallio, varastopäällikkö Päivi Mäkinen, koneenhoitaja Tapani Paasimäki, maanviljelijä Hannu Peltomäki, lasten- ja nuortenkodin ohjaaja Tiina Pynnönen, opiskelija Annina Saine, sairaanhoitaja, liikenneopettaja Tommi Salminen, urakoitsija Altti Vanhatalo ja hanketyöntekijä, myyjä Anne Vastamäki-Ahola.

 

Nakkila

Keskusta (35): lehtori, eläkeläinen Lasse Antola, tradenomi, kirjanpitäjä Riitta Anttila, merkonomi Anne Bärlund, autonkuljettaja Antti Hakala, maanviljelijä, eläkeläinen Hannu Heikkilä, eläkeläinen Aarne Hintsala, metallimies Pasi Ijäs, lehtori Kirsi Ilomäki, putkiasentaja Voitto Kankeri, maanviljelijä, koneenkuljettaja Mikko Karvonen, lehtori Jari Koski, koulunkäyntiavustaja Jarkko Kujamäki, lähihoitaja Leena Laaksila, toimistosihteeri Satu Lankinen, emäntä, lähihuoltaja Soile Lasonen, puutarhuri Martti Lintikko, pianonsoitonopettaja Merja Matomäki, suunnitteluagrologi, maanviljelijä Ilmo Myllymaa, hitsaaja, maanviljelijä Lauri Mäkilä, yrittäjä Terhi Mäkitalo, laadunvarmistaja Merja Nissilä, fysioterapeutti AMK, osastonhoitaja Arja Nummelin, sähköasentaja Urpo Parkkali, koneenhoitaja Heli Perkkola, yrittäjä Markku Pohjonen, maanviljelijä, autoilija Martti Pöysti, kahvilavastaava Päivi Rinta-Koskela, metallimies, maanviljelijä Mika Sipilä, liikenneopettaja Kalevi Suominen, markkinointivastaava Johanna Teinilä, teollisuusyrittäjä, teknikko Kauko Tuliniemi, trukinkuljettaja Risto Ukkonen, lähihoitaja Saija Uusi-Kraapo, maanviljelijä, yrittäjä Jyrki Välimäki, sairaanhoitaja Marja-Leena Ylitalo.

 

Pomarkku

Keskusta (19): maatalousyrittäjä Jouni Erola, maanviljelijä Jaakko Jaakkola, keittiötyöntekijä Martti Jaakonniemi (sit.), sairaanhoitaja, maanviljelijä Satu Koskela, maanviljelijä Jarkko Laitila, rehtori (el.) Jarkko Lehtolammi, koneenkuljettaja Jussi Leppäniemi (sit.), varastotyöntekijä Teppo Myllymäki, erityisluokanopettaja, KM Elina Mörönen, opiskelija Ari Niemensivu, suunnittelija Risto Peltomaa, yrittäjä Juha Puutio, maanviljelijä, yrittäjä Mikko Rajakangas, terveydenhoitaja, perheterveydenhuollon päällikkö Päivi Rouhelo, palveluneuvoja Sanna-Mari Salmio (sit.), eläkeläinen Juha Santi, maa- ja metsätalousyrittäjä, DI Ville Sileäkangas, talonrakentaja Kari Stark, fysioterapeutti Tapio Uusitalo.

 

Pori

Keskusta (51): sairaankuljettaja, ajoneuvoyhdistelmän kuljettaja Juha-Pekka Aalto, diplomi-insinööri, kehityspäällikkö Juhani Aho, perushoitaja, merkonomi Irma Anttila, myyjä Olli-Pekka Björn, erikoisammattimies Matti Hatanpää, kansainvälisten asioiden päällikkö Jari Heiniluoma, everstiluutnantti evp., maa- ja metsätalousyrittäjä Tapio Huhtanen, maaseutuyrittäjä, eläkeläinen Erkki Isoviita, maanmittausinsinööri (AMK) Juha Kantola, insinööri Kati Kiljunen, erikoislääkäri Helena Kilpi, yrittäjä Aila Korkeaoja, prosessimies Esko Kortesalmi, emäntä Raija Koskiranta, opiskelija Ilya Kreker, maanviljelijä Markku Kulmala, palkka-asiainhoitaja, eläkeläinen Vuokko Kuosa, aluekehitysasiantuntija Viveka Lanne, maanviljelijä Heikki Laurila, teknikko Pekka Lehtonen, insinööri, eläkeläinen Tauno Leppäpohja, maanviljelijä Antti Linnainmaa, maanviljelijä Timo Lähdekorpi, merkonomi Ritva Mattila, toiminnanjohtaja Tuomas Meriniemi, myyntiedustaja Petri Mikkelsson, yrittäjä, opiskelija Kimmo Mäkinen, yrittäjä Margit Mäkinen, metsänhoitaja Tapio Nummi, lähihoitaja, talonrakentaja Eero Pakisjärvi, hallintotieteiden tohtori Pauli Puttonen, projektipäällikkö, tradenomi Pasi Rainiola, lehtori, eläkeläinen Kosti Rajaviita, sosionomi (AMK), asiakassihteeri Matti Rampa, yrittäjä, maanviljelijä Kaarlo Randell, teologian maisteri, koulutettu hieroja Mika Rantanen, lehtori, diplomi-insinööri Kari Rantavalli, maanviljelijä, järjestökonsultti Matti Rehula, perushoitaja Arja-Leena Rouvali, rakennusinsinööri Minna Saha, tietoliikenneasentaja, opiskelija Antti Salmio, insinööri, diplomi-insinööriopiskelija Piritta Ståhlström, TtM, koulutuspäällikkö Heli Sulkava, tekniikan tohtori Juha Tikkanen, perushoitaja Virve Usva-Tuomela, sähkösuunnittelija Arto Viitala, yrittäjä Mauno Virta, kassa, tarjoilija Anita Virtanen, lähihoitaja Helena Vuontio, merkonomi Regina Wittsberg, Anna-Mari Österlund.

 

Rauma

Keskusta (30): asiakkuuspäällikkö, maatalousyrittäjä Panu Ala-Siuru, yrittäjä Aimo Elonen, tuotekehitysinsinööri, DI Piia Gustafsson, eläkeläinen Jouko Haavisto, maanviljelijä, eläkeläinen Tuomo Kauppi, opettaja Sami Koivula, emäntä, agrologi Pirkko Kolha, lähikasvattaja, lähihoitaja Anneli Konttinen-Kauno, maanviljelijä, FK Jukka Kuusisto, yrittäjä Timo Lasola, opettaja, KM Rauli Lehtinen, yrittäjä Arimo Leino, tradenomi Riikka Liedes, rakennusinsinööri, eläkeläinen Teppo Mannila, toimitusjohtaja, omaishoitaja Aarno Mannonen, opiskelija, myyjä Elina Merenkivi, keittiömestari Hannu Ollila, laitosmies Heikki Ollila, emäntä Helena Ollila, yo-tradenomi, myyjä Satu Pietilä, rakennustarvikemyyjä Juha-Matti Saario, kirjanpitäjä Hanna Selkämö, yo-merkonomi, sis. kir. sairaanhoitaja Heljä Siitonen, yrittäjä, tekninen johtaja Antti Simula, maanviljelijä Lasse Sulo, ajojärjestelijä, maanviljelijä Sami Tiittanen, yrittäjä Heimo Vaahtera, telakkatyömies, merimies Veijo Vanninen, sairaanhoitaja, maatalousyrittäjä Hanna Vehanen, maaseutuyrittäjä Miika Yli-karro.

 

Siikainen

Keskusta (13): maanviljelijä Matti Anttila, kylmätekniikan opettaja Leo Forss, ostaja, maanviljelijä Tero Harju, isäntä, opettaja Hannu Heikintalo, taksiautoilija Seija Kallioniemi, yrittäjä Mauri Laaksamo, eläkeläinen Arja Lehtinen, lastenohjaaja Aki Nurminen, maa- ja metsätalousyrittäjä Martti Paukkunen, maanviljelijä Jukka Vanhatalo, maanviljelijä Eeva Venojärvi, yrittäjä Vesa Viljanen, maatalousyrittäjä Sari Vuorela.

 

Säkylä

Keskusta (30): opistoupseeri Jari Ahoniemi, teollisuusneuvos Esko Eela, opiskelija, yrittäjä Juho Helminen, kotiäiti, estenomi Seila Hoppendorff, graafikko Anri Ilmonen, yrittäjä Hüseyin Karatas, kotiseutuneuvos Pertti Kiviranta, yrittäjä Jukka Koivisto, kotiäiti, yrittäjä Marjo Korkeakoski, yrittäjä Timo Kuusisto, liikennöitsijä, yrittäjä Jarmo Kyllönen, markkinoinnin konsultti Anna-Liisa Käri, yrittäjä, vanh. konstaapeli, evp Tarmo Luoto, opistoupseeri Mikko Majava, agrologi Timo Mäki, maatalousyrittäjä Kari Mäkitalo, vastaanottovirkailija JaanaMäntyharju, maatalousmyyjä Susanna Niittymäki, yrittäjä Päivi Peltonen, elintarviketyöntekijä Katrin Pöld, urakoitsija Jaakko Reko, yrittäjä Sirkku Reko, varastonhoitaja Sirkka-Liisa Seppä, vakuutusedustaja, yrittäjä Sanna Seuri, valokuvaaja-yrittäjä Rami Siltanen, yrittäjä Jere Tamminen, ytm. toiminnanjohtaja Satu Tietari, opettaja Juha Vanha-Rauvola, maatalousyrittäjä Satu Vartia, sotilaskotityöntekijä Tarja Väisänen.

 

Ulvila

Keskusta (20): viljelykonsulentti, maatalousyrittäjä Markus Anttila, yrittäjä Timo Fallila, automaatioinsinööri Jari Holmberg, hallituksen puheenjohtaja, yrittäjä Leena Kaunisto, lähihoitaja Jarmo Kiuru, maatalousyrittäjä Seppo Kivistö, sähköasentaja, eläkeläinen Altti Koivula, rakennusurakoitsija Hannu Korkeaoja, aluepäällikkö Matti Koskela, koneinsinööri, tuotantojohtaja Pekka Leino, sairaanhoitaja Johanna Leppänen, eläkeläinen, autonkuljettaja Seppo Maijala, maanviljelijä, yrittäjä Heikki Santa-Nokki, toiminnanjohtaja, majuri Esko Seppälä, LVI -insinööri Mia Suonsyrjä, MMK, maanviljelijä Juha Tenho, insinööri Matti Tuominen, vammaisavustaja Ari Vihavainen, emäntä, tuntiopettaja Tuula Virtanen-Ruoho, luokanopettaja Tiina von Hertzen.