Lautakunnat

ELINVOIMALAUTAKUNTA

Puheenjohtaja Ilkka Koskela ilkka.koskela@pello.fi

vara  Tommi Vanha

         

Jäsen Tarmo Uusitalo uusitalotarmo@gmail.com        

vara Markku Alaoja
        


 Jäsen Eila Havela eila.havela@gmail.com
        
vara Asta Keränen
             
       

 Jäsen Erja Karjalainen erja.karjalainen@hotmail.com        
        
 vara  Paula Alaoja
        
Jäsen Leila Senbom leila.senbom@luukku.com

      vara  Salli Konttajärvi

  

HYVINVOINTILAUTAKUNTA

 Puheenjohtaja Esa Rautio esa.rautio@pello.fi
        
      vara  Mika Rinne
       

 Jäsen Kari Rantamäki

vara Tarmo Koskenniemi
       

   Jäsen Paulina Koskenniemi

vara  Raija Matinlompolo      
       


 Jäsen Riitta Niva riitta.niva@pp.inet.fi
      
          vara  Sari Jurva         
        

 Jäsen Marja Raappana marja.raappana@pello.fi

vara  Kaisu Laitamaa
        

  


TARKASTUSLAUTAKUNTA

Puheenjohtaja
        Pentti Alaoja
        0500-696 138
        pentti.alaoja@pp.inet.fi

        henkilökohtainen varajäsen
         Tarja Lakkapää
       
 Jäsen
        Eila Enbuske       
       
 

      

KESKUSVAALILAUTAKUNTA


  Varap
uheenjohtaja
        Raija Matinlompolo
        
        Varajäsenet  Saara Korteniemi       Erja Karjalainen


VALTUUSTON SUHTEELLISTEN VAALIEN VAALILAUTAKUNTA

      
 Puheenjohtaja  Anne-Mari Kovalainen

 

KESKUSTAN EDUSTUKSET MUISSA KOLLEGIOISSA

ROVANIEMEN KAUPUNGIN  YMPÄRISTÖLAUTAKUNTA 

Paavo Eero       vara   Kaisu Laitamaa

 

ROVANIEMEN KAUPUNGIN TEKNISEN LAUTAKUNNAN JÄTEHUOLTOJAOSTO

Esa Mäki vara  Leila Senbom

 

LAPIN SAIRAANHOITOPIIRIN KUNTAYHTYMÄN VALTUUSTO

Anna-Liisa Pasma vara Tarmo Koskenniemi

 

KOLPENEEN PALVELUKESKUKSEN KUNTAYHTYMÄN VALTUUSTO

Pentti Alaoja vara Eila Havela

 

KEMI-TORNION KOULUTUSKUNTAYHTYMÄ LAPPIAN VALTUUSTO

Risto Kuusijärvi

Tarja Lakkapää

 

TORNIONLAAKSON NEUVOSTO

Tuomas Mathlein

Anne-Mari Kovalainen

 

LAPIN LIITON KUNTAYHTYMÄN KUNTIEN EDUSTAJAINKOKOUS​

Antti Mäkituomas vara  Anne-Mari Kovalainen

Paulina Koskenniemi

 

KÄRÄJÄOIKEUDEN LAUTAMIEHET

Pekka Huusko

 

PERÄPOHJOLAN POLIISILAITOKSEN POLIISIN NEUVOTTELUKUNTA

Pentti Alaoja

 

KIINTEISTÖTOIMITUSTEN USKOTUT MIEHET

Tarmo Uusitalo

Tommi Vanha

Leo Rundgren

Markku Alaoja

Eila Havela

Esa Mäki

Kalervo Niku