Piirihallitus

Piirihallitus


Keskustan Päijät-Hämeen piirisä tärkeimmät päätökset tehdään syys- ja vuosikokouksessa. Syyskokouksessa valitaan piirille puheenjohtajisto ja piirihallitus, joka vastaa toiminnasta kokousten välillä. Piirihallitukseen kuuluu jäsen jokaisesta piirin alueen kunnasta.

Halutessasi vaikuttaa Keskustan maakunnallisiin linjanvetoihin, ota yhteyttä piirihallituksen jäseniin!

Keskustan Päijät-Hämeen piirihallitus vuonna 2018

 

Jukka Mölsä Puheenjohtaja
Puh. 044 545 2998
jukka.molsa@phnet.fi

Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Varapuheenjohtaja
Puh 0400 837 483
eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi

Virpi Siltala Varapuheenjohtaja
Puh. 040 520 3096
virpi.siltala@gmail.com


Asikkala 
Tarja Tornio
Puh  040 719 6279
tarja.tornio@gmail.com  

Hartola 
Jeremias Sankari 
Puh 050 595 6950 
jeremias.sankari@evl.fi

Heinola
Mika Mäentalo
Puh 050 517 0024
mpo69@suomi24.fi  

Hollola
Keijo Penttilä
Puh 040 726 2816
marja.penttila@dnainternet.fi

Kärkölä
Merja Korhonen
Puh 050 347 8818
merjakorhonen@outlook.com     

Lahti
Vesa-Matti Virtanen
Puh 0400 791 462
vesa-matti.virtanen@kolumbus.fi
    
Orimattila
Sanna Heikkinen
Puh 044 561 6466
sanna.tellervo@gmail.com

Padasjoki
Pasi Ahola
Puh 050 336 5163
pasi.ahola@pp3.inet.fi

Sysmä 
Eija Virolainen-Nurminen
Puh  040 356 9655
nurmineneija@gmail.com

Keskustanaiset 
Hanna-Kaisa Kyyrönen
Puh  041 309 6751
hanttu@phnet.fi
 
Keskustanuoret
Sini Sivo
Puh 0400 179 208
sini.sivo@outlook.com