Piirihallitus

Piirihallitus


Keskustan Päijät-Hämeen piirisä tärkeimmät päätökset tehdään syys- ja vuosikokouksessa. Syyskokouksessa valitaan piirille puheenjohtajisto ja piirihallitus, joka vastaa toiminnasta kokousten välillä. Piirihallitukseen kuuluu jäsen jokaisesta piirin alueen kunnasta.

Halutessasi vaikuttaa Keskustan maakunnallisiin linjanvetoihin, ota yhteyttä piirihallituksen jäseniin!

Keskustan Päijät-Hämeen piirihallitus vuonna 2016

 

Marja Engman Puheenjohtaja
Puh. 040 837 8737
marja.engman@joikula.fi

Eevakaisa Lehtosalo-Lönnberg Varapuheenjohtaja
Puh 0400 837 483
eevakaisa.lehtosalo-lonnberg@sysma.fi

Antti Kalliomaa Varapuheenjohtaja
Puh. 040 547 7157
kari@kitala.fi

Asikkala 
Ari Mustamäki
Puh  044 766 5012
aamusta@phnet.fi

Hartola 
Jeremias Sankari 
Puh 050 595 6950 
jeremias.sankari@evl.fi

Heinola
Pekka Kantanen
Puh 050 400 2220
salomoon@wippies.com

Hollola
Keijo Penttilä
Puh 040 726 2816
marja.penttila@dnainternet.fi

Kärkölä
Raila Lindholm
Puh 040 583 5094
raila.lindholm@phnet.fi     

Lahti
Salla Natunen
Puh 040 513 7512
Sallamaaret.natunen@gmail.com
    
Orimattila
Markku Koskela
Puh 040 511 3084
koskelam@dnainternet.net

Padasjoki
Elina Luukka
Puh 040 540 4384
elina.luukka@netti.fi

Sysmä 
Eija Nurminen
Puh  040 356 9655
nurmineneija@gmail.com

Keskustanaiset 
Virpi Siltala
Puh  040 520 3096
virpi.siltala@gmail.com
 
Keskustanuoret
Markku Karjula
Puh 044 297 5288
mkarjula@gmail.com