Piirihallitus 2016

Keskusta.fi / Lappi / Suomeksi / Yhteydet / Piirihallitus 2016

Piirihallitus 2018

Keskustan piirin toimintaa johtaa piirin syys- ja vuosikokousten välillä piirihallitus, 12 jäsentä, jäsen jokaisesta Keskustan Lapin piirin kunnasta paitsi Rovaniemeltä, josta on 2 jäsentä.
Osallistumis- ja puheoikeus on sisarjärjestöjen edustajilla ja puheenjohtajilla, puoluehallituksen ja puoluevaltuuston jäsenillä sekä piirien työntekijöillä ja eri toimikuntien edustajilla.

     

Piirin puheenjohtaja

Markus Lohi (Rovaniemi)
Kaarnikkapolku 9
96400 Rovaniemi
0400-692682
markus.lohi@eduskunta.fi

Varapuheenjohtaja

Eeva-Maria Maijala(Savukoski)
Sallantie 285 A
98999 Kemijärvi
040-5760314
eeva-maria.maijala@eduskunta.fi

Varapuheenjohtaja

Petteri Salmijärvi (Salla)
Helppiläntie 9
98900 Salla
040 5285285
  petteri.salmijarvi@salla.fi


Jäsenet

   

Inari

Teuvo Katajamaa
 
 
               
  

Kittilä

Pirkko Jauhojärvi
          
 
 
         

Pelkosenniemi

Heikki Honkanen
Kummuntie 20
98570 AAPAJÄRVI
 050 331 9868
heikki.honkanen@pelkosenniemi.fi

Posio

Olavi Lehtiniemi
Veihtiniementie 1
97840 Lehtiniemi
 0400 291034
olavi.lehtiniemi@posio.fi

 

Kemijärvi

Pentti Koskenranta
 
 
 


Sodankylä

Eini Kivilompolo
Jääkärintie 13 as 4
99600 Sodankylä
040 7411963
eini.kivilompolo@sodankyla.fi


   

Rovaniemi

Maarit Simoska
 
 
 
  

Utsjoki

Veikko Guttorm
Nuorgamintie 4602 a
99990 Nuorgam
040 739 2568
veikko.guttorm@gmail.com

Ranua

 
  
 
 
 


Sisarjärjestöt

   

Lapin Keskustanaiset

Mirja Stålnacke
Kaarokatu 7 C14
96100 Rovaniemi
040 534 4485
mirja49(at)gmail.com

Lapin Keskustanaiset

            Raija Kivilahti (pj)                       





Lapin Keskustanuoret

            Olli Rainio (pj)
            Kristiina Niemelä (vpj, vara)

 

 

Rovaniemen Keskustaopiskelijat

Laura Rahko
           

   

Puoluevaltuuston jäsenet

Lea Koskela

Perävaaran kylätie 52, 98450 Kostamo

lea.soppela@kemijarvi.fi

0400 237609

Arja Mäkitalo
Ivalontie 1913
99600 Sodankylä           
040 507 4477
arja.makitalo@sodankyla.fi           
Veikko Guttorm
           
Heikki Salmi
Markkinakatu 7 A8           
96200 Rovaniemi
040 578 0294
heikki.salmi@pp.inet.fi           

 Petteri Salmijärvi  

Sihteeri

Toiminnanjohtaja
Pekka Lehto
Kansankatu 12
96100 ROVANIEMI
p. 0400 393 899
pekka.lehto@keskusta.fi