Piirihallitus 2016

Keskusta.fi / Lappi / Suomeksi / Yhteydet / Piirihallitus 2016

Piirihallitus 2016

Keskustan piirin toimintaa johtaa piirin syys- ja vuosikokousten välillä piirihallitus, 12 jäsentä, jäsen jokaisesta Keskustan Lapin piirin kunnasta paitsi Rovaniemeltä, josta on 2 jäsentä.
Osallistumis- ja puheoikeus on sisarjärjestöjen edustajilla ja puheenjohtajilla, puoluehallituksen ja puoluevaltuuston jäsenillä sekä piirin eri toimikuntien edustajilla.

     

Piirin puheenjohtaja

Markus Lohi (Rovaniemi)
Kaarnikkapolku 9
96400 Rovaniemi
0400-692682
markus.lohi@eduskunta.fi

Varapuheenjohtaja

Eeva-Maria Maijala(Savukoski)
Sallantie 285 A
98999 Kemijärvi
040-5760314
eeva-maria.maijala@eduskunta.fi

Varapuheenjohtaja

Lea Soppela (Kemijärvi)
Perävaaran Kylätie 52
98450 Kostamo
0400 237609
lea.soppela@kemijarvi.fi


Jäsenet

   

Inari

Ritva Hirvelä
Akujärventie 20
99800 Ivalo
 040 726 5341
ritva.hirvela@pp.inet.fi

Kittilä

Pekka Rajala
Ounasjoentie 948           
99140 Köngäs
0400 808781
pekka.rajala@levi.fi              

Pelkosenniemi

Heikki Honkanen
Kummuntie 20
98570 AAPAJÄRVI
 050 331 9868
heikki.honkanen@pelkosenniemi.fi

Posio

Toini Määttä
Patoniementie 54 B
97920 Suonnankylä
 040 8246650
toini.maatta1@luukku.com


Salla

Petteri Salmijärvi
Helppiläntie 9
98900 Salla
040 5285285
            petteri.salmijarvi@gmail.com

Sodankylä

Eini Kivilompolo
Jääkärintie 13 as 4
99600 Sodankylä
040 7411963
            eini.kivilompolo@sodankyla.fi



   

Rovaniemi

Sanna Karhu
Apilapolku 1 A6
96900 Saarenkylä
045 6307 482
sankarhu@gmail.com

Utsjoki

Veikko Guttorm
Nuorgamintie 4602 a
99990 Nuorgam
040 739 2568
veikko.guttorm@gmail.com

Ranua

Raimo Kivilahti
Tuomaantie 4         

97700 Ranua
040 846 3509
raimo.kivilahti@pp.inet.fi


Sisarjärjestöt

   

Lapin Keskustanaiset

Mirja Stålnacke
Kaarokatu 7 C14
96100 Rovaniemi
040 534 4485
mirja.stalnacke(at)pp.inet.fi

Lapin Keskustanaiset

Hilpi Ahola (pj)           

Kuusamontie 2030 

97610 Oikarainen 

0400 692 285

hilpi.ahola@pp.inet.fi

Lapin Keskustanuoret

Noora Hammar (pj)

Rovaniemen Keskustaopiskelijat

Sauli Konttajärvi
           

   

Puoluevaltuuston jäsenet

 Ulla Ilvesluoto

ulla.ilvesluoto@hotmail.com

Arja Mäkitalo
Ivalontie 1913
99600 Sodankylä           
040 507 4477
arja.makitalo@sodankyla.fi           
Olavi Lehtiniemi
Veihtiniementie 1
97840 Lehtiniemi
0400 291 034
olavi.lehtiniemi@posio.fi
Heikki Salmi
Markkinakatu 7 A8           
96200 Rovaniemi
040 578 0294
heikki.salmi@pp.inet.fi           

Toimikunnan puheenjohtajat

   

Työmarkkinatoimikunta

Pirkko Jauhojärvi
Kuusitie 18
99100 KITTILÄ
040 731 4170
pirkko.jauhojarvi@pp.inet.fi

Kunnallisasiain toimik.

Yrittäjäasain toimik.






Sihteeri

Toiminnanjohtaja
Pekka Lehto
Kansankatu 12
96100 ROVANIEMI
p. 0400 393 899
pekka.lehto@keskusta.fi