Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Sodankylän kunnassa toimii 19 paikallisyhdistystä eri kylissä sekä lisäksi Keskustanaisten ja Keskustanuorten omat osastot. Ota rohkeasti yhteyttä oman kyläsi paikallisyhdistykseen ja tule mukaan vaikuttamaan yhteisiin asioihin.

Keskustan Sodankylän kirkonkylän paikallisyhdistys

Johtokunta 2016

Mauri Mikkola, puheenjohtaja, puh.0400-397352, mauri.mikkola@metsa.fi
Tapio Hietala, varapuheenjohtaja, puh. 040-5417282, tapiohietala@netti.fi
Eini Kivilompolo, sihteeri-rahastonhoitaja 040 741 1963, kivieinimarja@gmail.com
Aimo Uusitalo, puh. 0400-399054, aimo.uusitalo@pp.inet.fi
Jukka Vierma, jukka.vierma@pp.inet.fi
Pertti Tervo, 0400 692099, pertti.tervo@pp.inet.fi
Eila Aikio, 040 7463322, eila.aikio@luukku.com
Veikko Virtanen, puh. 040-7246950, veikko.virtanen@sodankyla.fi

varalla: Jyrki Manninen ja Pekka Tuomivaara

Koparakeitto-juhla 12.3.2016 klo 13.00 Sodankylän kunnanvirastolla

Vaalajärven paikallisyhdistys

Johtokunta 2012

Pentti Häätylä, puheenjohtaja Länsirannantie 226  99710 Vaalajärvi
Helena Korhonen, sihteeri Kittiläntie 1722  99710 Vaalajärvi
Jyrki Siirtola, Kittiläntie 1879  99710 Vaalajärvi
jyrki.siirtola@pp.inet.fi ,
Esko Harjula Harjulankuja 14 99710 Vaalajärvi,
Erkki Mähönen Kivikontie 12 99710 Vaalajärvi,
Riitta Siirtola Kittiläntie 1879 99710 Vaalajärvi

 

Kieringin-Unarin paikallisyhdistys

Johtokunta 2012

Risto Niemi, puheenjohtaja, niemenristo@gmail.com, puh. 0400-193147
Jouni Mustonen , varapuheenjohtaja
Erkki Kallatsa , sihteeri
Janne Mustonen , rahastonhoitaja
Jouko Vierelä
Aino Vierelä
Marja Ylitalo 

Syväjärven paikallisyhdistys

Johtokunta 2012

Pentti Aikio, puheenjohtaja, Metsäpellontie 48, 99740 Syväjärvi, pentti.aikio@pp.inett.fi, puh. 0400-959523
Risto Erola, varapuheenjohtaja,
risto.erola@hottmail.com, puh. 0400-210689
Eeva-Liisa Kangas, sihteeri,
eeva-liisa.kangas@suomi24.fi, puh. 040-7657345
Marita Kangas, Meltauksentie, 99740 Syväjärvi
Heikki Takala, Syväjärventie, 99740 Syväjärvi, puh. 0400-210748
Aune Jokiniemi, Metsäpellontie, 99740 Syväjärvi, puh. 040-7212466
Pauli Särkelä, Meltauksentie, 99740 Syväjärvi, puh. 0400-322523
Tuomo Penttinen,Syväjärventie, 99740 Syväjärvi, puh. 0400-161314

Jeesiön paikallisyhdistys

Ollila Maila

Kaarto-Hinganmaan paikallisyhdistys

Nikkarila Juha

Kelujärvi-Puolakkavaaran-Lokan paikallisyhdistys

Rytisalo Pentti, 0400 204 811, pentti.rytisalo@gmail.com

Lismanaavan paikallisyhdistys

Jänkälä Keijo

Matarakosken paikallisyhdistys

Riipi Hanna, hmakital@gmail.com

Orajärven paikallisyhdistys

Tepsa Veikko

Rajalan paikallisyhdistys

Ylivaara Yrjö J.

Raudanjoki paikallisyhdistys

Torvinen Markku

Riipin paikallisyhdistys

Lintula Martti

Sassalin paikallisyhdistys

Sassali Esa

Sattasen paikallisyhdistys

Hirvasniemi Hannu

Seipäjärven paikallisyhdistys

Junttila Tapani

Torvisen paikallisyhdistys

Torvinen Terttu

Vuojärven paikallisyhdistys

Hannula Pentti

Vuotson paikallisyhdistys

Äärelä Antti