Tervetuloa Keskustan Iitin kunnallisjärjestön sivuille!

Iitti on 6980 asukkaan kunta Etelä-Suomen läänissä.

Iitin kirkkopitäjä on perustettu v.1539 ja Iitin kunta v. 1870.

 

 

Keskustan Iitin kunnallisjärjestö ry.

Perustettu v.1953

Johtokunta:

Matti Tarula, puheenjohtaja 040-5471810    matti.tarula@luukku.com

Pasi Koivunen, vpj.                 050-4118555    pasi.koivunen@pp2.inet.fi

Merja Lonka, sihteeri             0400-710689   merja.lonka@suomi24.fi

 

Janne Aalto                              044-2557759    j.aalto@suomi24.fi

Kari Heinonen                         040-586025    karisheinonen@hotmail.com

Pertti Kalenius                         03-763117  

Maria Kokkonen                      0400-503234  maria.alina@luukku.com.Ve

Liisa Korpela                            040-5621914                    

Anniina Peltola                        040-7399347   anniina.peltola@helsinki.fi

Jarkko Salonen, vaalipääll.   040-7262990   jarkko.salonen@pp5.inet.fi     

Vesa Soikkeli                            0400-1551018  vesa.soikkeli@elisanet.fi

Riitta Tuomala                        040-5915441     riitta.tuomala2012@gmail.com

 Vesa-Matti Virtanen              0400-791462    matti.virtanen@kolumbus.fi

Iitin osastot:

Kausala

Kymentaka

Lyöttilä

Maakansa

Perheniemi

Pohjois-Iitti

Sampola

Sääskjärvi

 

Keskustan Iitin valtuustoryhmä:

Merja Lonka, pj.          0400-710689

Seppo Lehtinen ,vpj.   040-8446253

Janne Aalto, siht.        044-2557759

Sinikka Heinonen       040-5349570

Pasi Koivunen              050-4118555

Satu Kotonen               050-5367829

Olli Pasila                     040-5892341

Anniina Peltola           040-7399347

Jarkko Salonen           040-7262990

Riitta Tuomala            040-5915441

 

Keskustan kirkkovaltuustoryhmä:

Hanna Savelainen pj.        hanna.savelainen@atplast.fi

Virve Helminen                  virvehelmi@gmail.com

Veikko Ikonen                     veikko.ikonen@lahitapiola.fi

Jari Nordman                      jari.nordman@sro.fi

Olli Pasila                             olli.pasila@mela.fi 

Minna Pekkola-Virtanen   minna.pekkola@nic.fi

Raila Pethman                    raili.pethman@phnet.fi

Juhani Ristola                    juhani.ristola@pp.inet.fi

Irmeli Salonen                   salonen.irmeli@gmail.com

Pauli Similä                        pauli.simila@gmail.com

 

 

 

Eduskuntavaalit 19.4. 2015