Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Voit liittyä jäseneksi paikallisyhdistykseen ottamalla yhteyttä paikallisyhdistyksen puheenjohtajaan. Häneltä saat tarkemmat ohjeet liittymisestä ja paikallisesta toiminnasta. Kaikki paikallisyhdistysten jäsenet ovat automaattisesti Keskustan jäseniä. Heillä on osallistumis- ja puheoikeus sekä yleensä myös päätösoikeus Keskustan yleisissä kokouksissa.

Jos et löydä itsellesi sopivaa paikallisyhdistystä, ota yhteys kunnallisjärjestön yhteyshenkilöihin. Heidät löydät valikosta Saarijärven Keskusta.

Keskustan Saarijärven kirkonkylän paikallisyhdistys

puheenjohtaja Kari Nuopponen
kari.nuopponen@saarijarvi.fi

sihteeri Annikki Myllykoski
annikki.myllykoski@pp.inet.fi
puhelin 0400-686 405

Kalmarin paikallisyhdistys

puheenjohtaja Jari Valkola
jari.valkola@reppu.net
puhelin 0400-541 755

Lanneveden paikallisyhdistys

puheenjohtaja Leena Eräjärvi
puhelin 0400-782 372

Mahlun paikallisyhdistys

puheenjohtaja Eija Harju
eija.harju@saarijarvi.fi
puhelin 040-745 4048

Etelä-Mahlun paikallisyhdistys

puheenjohtaja Marjatta Suomäki
marjatta.suomaki@gmail.com
puhelin 040-836 9183

Linna-Rahkolan paikallisyhdistys



Pohjois-Saarijärven paikallisyhdistys

puheenjohtaja Jorma Rautjoki
puhelin 0400 246 189

Pajupuron paikallisyhdistys

puheenjohtaja Anu Kinnunen
040 727 0398
anu.kinnunen@saarikka.fi

Kolkanlahden paikallisyhdistys

puheenjohtaja Hannu Tiittanen
hannu.tiittanen@saarijarvi.fi
puhelin 0400-614 846

Lehtolan paikallisyhdistys

puheenjohtaja Ilkka Suomäki
ilkka.suomaki@nic.fi
puhelin 0400-766 797

Tarvaalan paikallisyhdistys

puheenjohtaja Erkki Paakkunainen

Palomäen paikallisyhdistys

puheenjohtaja Matti Tannermäki

puhelin 0400-809 147

Hännilän paikallisyhdistys

puheenjohtaja Tapio Kinnunen
puhelin 040 531 9471
tapio.kinnunen@pp8.inet.fi

Pylkönmäen paikallisyhdistys

puheenjohtaja Petri Honkonen
 
040-8397776