Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Kaikilla Jyväskylän asukkailla on mahdollisuus vaikuttaa kotikaupungin kunnalliseen palvelutarjontaan ja verovarojen käyttöön. Liity oman alueesi paikallisyhdistyksen tai -osaston jäseneksi ja pian olet sevillä vaikutusmahdollisuuksistasi.

Jyväskylän Keskustanuoret

Yhteyshenkilö: pj. Heidi Sahivaara
sähköposti: heidi.sahivaara(at)ymail.com
puhelin 044 2193 615

Jyväskylän Keskustaopiskelijat

Yhteyshenkilö: pj. Arttu Karila
sähköposti: arttukarila(at)hotmail.com
puhelin 040 8297 072
Lisätietoja tästä

Keskustanaisten Jyväskylän osasto ry

Yhyteyshenkilö: pj Anne-Maria Perttula
sähköposti: anne-maria.perttula(at)sovatek.fi
puhelin 040-5598194 (työpuh.)

Keskustan  Jyväskylän paikallisyhdistys

Yhteyshenkilö: pj. Jukka Juusela
sähköposti: jukka.juusela(at)elisanet.fi
puhelin 0400-544 612

Keskustan Jyväskylän Keljon paikallisyhdistys

Yhteyshenkilö: pj. Urpo Lohi
sähköposti: urpo.lohi(a)hotmail.com
puhelin 0400 919 617

Keskustan (Jyväskylän maalaiskunnan) Palokan paikallisyhdistys

Yhteyshenkilö: pj. Seppo Nittonen
sähköposti: seppo.niittonen(at)kolumbus.fi
puhelin 050-5237 831
Vpj: Tom Nevanpää, tom.nevanpaa[at]norssi.jyu.fi

Keskustan Puuppolan paikallisyhdistys

Yhteyshenkilö: Tahvo Anttila
sähköposti: tahvo.anttila(at)kolumbus.fi
puhelin 0500-746571

Keskustan (Jyväskylän maalaiskunnan) Nyrölän paikallisyhdistys

Yhteyshenkilö: Jouko Asikainen
sähköposti: jouko.i.asikainen(at)jkl.fi
puhelin: 050-3564 185

Keskustan Vaajakoski Seura (ent. Keskustan Vaajakosken paikallisosasto, johon on liittynyt Oravasaaren ja Leppälahden paikallisosastot).

Puheenjohtaja: Pauli Hintikka pauli.hintikka(at)pp.inet.fi, p. 050 561 1526
Varapuheenjohtaja: Seppo Moilanen seppo.moilanen(at)kolumbus.fi, p. 040-5525 795

Sihteeri: Susanna Rouhiainen susanna.rouhiainen(at)oravasaari.fi
Jäsenet: Aimo Asikainen aimo.asikainen(at)jkl.fi
Jorma Ijäs jorma.ijas(at)orvasaari.fi
Kati Kallimo kati.kallimo(at)elisanet.fi
Timo Tolonen timo.tolonen(at)hotmail.com
Mikko Siikki Leppälahti puh.040 7482068

Kunnallisjärjestön kokouksiin on valittu: Aimo Asikainen, Seppo Moilanen ja Susanna Rouhiainen. Varalla Jorma Ijäs, Mikko Siikki ja Pauli Hintikka

Keskustan Korpilahden paikallisosasto

Puheenjohtaja: Valto Koskinen, valto.koskinen[at]putkilahti.net
puh.050 563 7344
sihteeri Pirkko Weijo, pirkkoweijo[at]hotmail.com
puh. 040 509 0137
Lisätietoja tästä

Keskustan Ritopohjan paikallisosasto

Puheenjohtaja Jouko Lahtinen, 0400-648 888

Jyväskylän Keskustaopiskelijat