Keskusta Rantasalmella

Keskusta.fi / Itä-Savo / Suomeksi / Kunnat / Rantasalmi / Keskusta Rantasalmella

Keskusta Rantasalmella

Kunnallisjärjestö johtaa Keskustan politiikkaa valtuustoryhmän kanssa. Kunnallisjärjestön johtokunta valitaan syyskokouksessa ja sääntömääräinen vuosikokous järjestetään keväällä. 
Kunnallisjärjestö osallistuu aktiivisesti myös tapahtumien järjestämiseen yhdessä muiden järjestöjen ja organisaatioiden kanssa.


Kunnallisjärjestön johtokunta

Puheenjohtaja:
Jari Rautiainen
jaritrautiainen@gmail.com
Puh. 040 571 1418

Varapuheenjohtaja:
Eero Sistonen
eerosistonen@hotmail.com
Puh. 040 757 1812

Sihteeri:
Riikka Aho
riikka.aho@gmail.com



Johtokunnan kokoonpano:

Kari Lappalainen
kari.lappalainen@co.inet.fi
Puh. 0400 924 305

Tiina Tilaeus
tiinatilaeus@hotmail.com
Puh. 044 583 2200

Marisa Hukkanen
marisa.hukkanen@gmail.com
Puh. 040 588 9520

Annukka Kiviranta-Tanninen
annukka.kiviranta@gmail.com
Puh. 044 975 3632

Leena Suhonen
leena_suhonen@hotmail.com
Puh. 050 544 5153

Eero Eronen
eero.o.eronen@mbnet.fi
Puh. 050 412 2187

Antti Eklöf
antti.eklof@live.fi

Puh. 050 555 2842

Juha Viinanen
jussiviinanen@gmail.com
Puh. 0400 155 335

Juha Viinanen
Puh. 0500 751860