Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset ovat keskustalaisen kansanliikkeen perusyksikköjä. Suomessa toimii yli 2500 paikallisyhdistystä, joista kuusi Lapualla. Paikallisyhdistykset vastaavat järjestötoiminnasta omalla alueellaan, huolehtivat vaaleista, järjestävät tapahtumia sekä herättävät keskustelua.

Lapualaisten paikallisyhdistysten henki on rennon letkeä. Yhteisten asioiden hoidon ei tarvitse olla tiukkapipoista eikä kurttuotsaista. Tule mukaan mukavaan seuraan! Paikallisyhdistysten tapahtumista ja kokouksista ilmoitetaan etusivun tapahtumakalenterissa.

Haapakosken py


Puheenjohtaja Pauli Ala-Karhu pauli.alakarhu ( a ) netikka.fi, 0408336142
Varapuheenjohtaja Henna Mantere 0400928509
Sihteeri ja rahastonhoitaja Esa Rintala esa.rintala ( a ) netikka.fi, 0505150984

 

Kauhajärven py

Puheenjohtaja Rauno Latvala rauno_latvala ( a ) netikka.fi, 0400152633


Lapuan py

Puheenjohtaja Toni Salo
Varapuheenjohtaja Hanna Kasari 0503796462
Sihteeri Asko Veikkola


Ruhan py

Puheenjohtaja Mauri Alakoskela mauri.alakoskela ( a ) nic.fi, 0503246464
Sihteeri Anja Knuuttila anja.knuuttila ( a ) netikka.fi, 040-5141255


Tiistenjoen py

Puheenjohtaja Ilpo Ulvinen ilpo.ulvinen@hotmail.com, 0505178766
Varapuheenjohtaja Teppo Muilu ttmuilu@gmail.com, 0405329034
Sihteeri Hannu Saarela h.saarela@netikka.fi, 0400421752
Rahastonhoitaja Sari Oja-Lipasti sari.oja-lipasti@netikka.fi, 0403232117