Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset


Paikallisyhdistykset ovat keskustalaisen kansanliikkeen perusyksikköjä. Suomessa toimii yli 2500 paikallisyhdistystä, joista kuusi Alavudella. Paikallisyhdistykset vastaavat järjestötoiminnasta omalla alueellaan, huolehtivat vaaleista, järjestävät tapahtumia sekä herättävät keskustelua.


Puheenjohtaja
Martti Pohjasniemi
Matarantie 7
63300 Alavus
martti@pohjasniemi.fi
puh. 040 557 7167

Varapuheenjohtaja
Tuire Ala-Prinkkilä
Lapinkyläntie 250
63400 Alavus as
tuire ala-prinkkila@luukku.com
puh.050 584 0531


Sihteeri
Timo Korpi
Einarintie 14
63300 Alavus
timo.korpi@lavus.fi
puh. 040 544 9069

Jäsenet


Aino Reinikka
Lempinkuja 6
63300 Alavus
puh. 0400 425 853
aino.reinikka@alavus.fi

Jorma Lamminmäki
Lautamiehentie 7
63300 Alavus
puh. 0400 410 513
jorma.lamminmaki@pp.inet.fi

Jari Sippola
Ponnenmiementie 219
63400 Alavus as
puh. 040 734 6681
jari.sippola@pp3.inet.fi

Helmer Kuismin
Viinikankuja 12
63300 Alavus
helmer.kuismin@muovius.fi
040 702 5804i

Lasse Anttila
Koleenpiha 12
63300 Alavus
lasse.anttila@pp3.inet.fi
0400 8666 549


Toni Juurakko
Perätie 5
63300 Alavus
toni.juurakko@edu.alavus.fi