Kunnallisvaalit 2012

Kunnallisvaalit 2012


Linkit

Jokioisten vaalitulos 2012.doc
Vaalitulos tarkemmin: Ylen vaalitulospalvelu, 2012, Jokioinen 
Kunnallisvaaliehdokkaat kuvineen

Keskustan Jokioisten kunnallisvaaliehdokkaat 2012
nro
nimi
ammatti/arvo kylä äänet
 2
 *Timo Heikkilä
puhdistamonhoitaja, mv
Kuuma  35
 3  Juha-Matti Heino alkupaloittelija Kiipu  21
 4  Veli Hietaniemi
laboratoriopäällikkö Puistometsä  13
 5  Suvi Hossi
Yo-merkonomi Latovainio  14
 6  *Sanni Junnila
tutkija, agronomi
Puistometsä  66
 7  Markku Klemelä
ajoneuvoasentaja
Kiipu  23
 8  *Janne Korri
mv Kiipu  45
 9  Inkeri Koskela
kiinteistöpäällikkö, eläkeläinen
Nirpanmäki  24
 10  Teemu Kultanen
maanrakennustyöntekijä Latovainio  33
 11  *Matti Könkö
evp. maanviljelijä
Vaulammi  63
 12  *Sirpa Larko
osastonhoitaja, erik.sairaanhoitaja
Latovainio  62
 13  *Rami Lehtinen
vanhempi konstaapeli
Vaulammi  44
 14  Bengt Lindqvist
tarkastaja Kiipu  12
 15  Auli Linjama
piirtäjä Keskusta  2
 16  Eeva Lääveri
kirjanpitäjä, ajojärjestelijä
Pelllilä  11
 17  Pauli Marttila
lehtori Puistometsä  29
 18  Taru Mäki
taloussihteeri Puistometsä  19
 19  *Aino-Maria Mänki
opiskelija Luodesuo  70
 20  Pirjo Niemelä
laboratorioapulainen Kiipu  12
 21  *Satu Nurmi
yritysneuvoja, sosionomi
Jänhijoki  45
 22  *Sakari Raiskio
tutkija, agrologi yamk
Vaulammi  78
 23  *Harri Saarinen
rkm, maanviljelijä
Latovainio  45
 24  Satu Saarinen
kasvinjalostustyönt. agrologi amk
Minkiö
 31
 25  Juha-Pekka Seppänen
yrittäjä Rehtijärvi
 19
 26  Juha Simola
toiminnanjohtaja Puistometsä
 23
 27  *Antero Suonpää
mv, agrologi
Kiipu
 81
 28  Valtteri Stenberg
maanrakennusinsinööri
Kalakoski  12
 29  Seppo Tapola
maanviljelijä
Luodesuo
 17
 30  Raimo vaittinen
eläkeläinen Pellilä  22
 31  Sirkka Viitanen
eläkeläinen, perushoitaja
Puistometsä  7
 32  Mervi Yrjänä maanviljelijä
Vaulammi  33
   * valtuutettu


 1011

Valtuusto


Jokioisten Keskustan valtuutetut ja varavaltuutetut, 2013 - 2016

Valtuutetut: Varavaltuutetut:
1. Suonpää Antero Kultanen Teemu
2. Raiskio Sakari Yrjänä Mervi
3. Mänki Aino-Maria Saarinen Satu
4. Junnila Sanni Marttila Pauli
5. Könkö Matti Koskela Inkeri
6. Larko Sirpa Klemelä Markku
7. Nurmi Satu Simola Juha
8 . Korri Janne Vaittinen Raimo
9. Saarinen Harri Heino Juha-Matti
10. Lehtinen Rami   Seppänen Juha-Pekka
11. Heikkilä Timo Mäki Taru

Yhteystiedot löytyvät alasivuilta "Luottamushenkilöt B-M ja - N-Ä"