Luottamushenkilöt M-Ö

Keskustan luottamushenkilöt (M - Ö), 2013-2016 tehtävineen
Kunnassa päätetään yhteisistä asioista, voit osallistua
asioitten käsittelyyn ottamalla yhteyttä ao. henkilöihin.
¤ Marttila Pauli
Kelokuja 3, 31600 Jokioinen, 438 4842; 040-524 0642; (t) 040-351 9551
pauli.marttila@nic.fi tai pauli.marttila@hamk.fi
Teknisenlautakunnan jäsen
Kunnanhallituksen varajäsen
Suomen Keskustan työmarkkina-asiain neuvottelukunnan varajäsen 2013-2014
Keskustan Jokioisten kunnallisjärjestön vpj ja -verkkovastaava
¤ Könkö Taru (ent. Mäki Taru)
Kuusikuja 2, 31600 Jokioinen, 0400-715 528
fabrizio.maki@gmail.com
Ympäristölautakunnan jäsen
Henkilöstölautakunnan varajäsen
Kiinteistötoimitusten uskottu
* Mänki Aino-Maria
Murronkulmantie 575, 30100 Forssa, 050-374 8924
ainomaria.manki@gmail.com
Kunnanhallituksen jäsen
Ympäristölautakunnan varajäsen
Kunnanhallituksen edustaja vapaa-ajanlautakunnassa
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky:n valtuuston varajäsen
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky:n tarkastuslautakunnan varajäsen
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen ja -tiedotusvastaava
Niemelä Pirjo
Hiiteläntie 1, 31630 Minkiö, 0400-467 633
pijoni@luukku.com
Henkilöstölautakunnan jäsen
Koulutuslautakunnan varajäsen
* Nurmi Satu
Kuumantie 14 as 6, 31620 Latovainio, 040-841 7266
satu.nurmi@proagria.fi
Valtuuston vaalilautakunnan pj
Perusturvalautakunnan jäsen
Kunnanhallituksen varajäsen
Hämeen liiton hallituksen varajäsen
* Raiskio Sakari
Peto-ojantie 60, 31610 Vaulammi, 438 5293; 0400-483 127
sakari.raiskio@gmail.com
Kunnanhallituksen jäsen
Forssan seudun terveydenhuollon ky:n valtuuston jäsen
Forssan seudun terveydenhuollon ky:n tarkastuslautakunnan pj
Suomen kuntaliiton Kuntapäivien 2013 varaedustaja
Hämeen liiton edustajakokouksen varaedustaja
Keskustan valtuustoryhmän pj
Kunnanhallituksen edustaja teknisessälautakunnassa
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen ja vaalipäällikkö
* Saarinen Harri
Jokihaarantie 38, 31620 Latovainio, 433 0069; 050-377 1687
harri.saarinen@outlook.com
Ympäristölautakunnan pj
Kiinteistö Oy Jokioisten vuokra-asunnot hallituksen pj
Kirjastolautakunnan varajäsen
Valtuuston vaalilautakunnan varajäsen
Keskustan Pohjoisen py:n pj
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
¤ Saarinen Satu
Hiiteläntie 3, 31630 Minkiö, 050-329 7137
satu.saarinen@boreal.fi
Kirjastolautakunnan pj
Teknisen lautakunnan varajäsen
Keskustan pohjoisen py:n sihteeri
¤ Seppänen Juha-Pekka
Muuttanut Tammelaan v.2013 syksyllä
juha.pekka.seppanen@elisanet.fi
Henkilöstölautakunnan jäsen 31.12.-13 saakka
Koulutuslautakunnan varajäsen 31.12.-13 saakka
¤ Simola Juha
Kärppäkuja 5, 31600 Jokioinen, 040-821 1403
juha.simola@surffi.net tai mustialan.yhteismetsa@surffi.net
Perusturvalautakunnan jäsen
Ympäristölautakunnan varajäsen
Henkilöstölautakunnan jäsen 1.1.-14 alkaen
Stenberg Valtteri
045-673 1757
valtteri.stenberg@gmail.com
Perusturvalautakunnan varajäsen
* Suonpää Antero
Hiitelänmäentie 120, 31600 Jokioinen, 438 5842; 0400-439 285
antero.suonpaa@jokioinen.fi
Kunnanhalituksen pj
Hämeen liiton maakuntavaltuuston jäsen
Suomen kuntaliiton Kuntapäivien 2013 edustaja
Hämeen liiton edustajakokouksen edustaja
Suomen Keskustan puoluevaltuuskunnan jäsen 2012-2013
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
Tapola Seppo
Luodesuontie 117, 31600 JOKIOINEN, 438 5418; 0400-847 765
seppo.tapola19@gmail.com
Teknisen lautakunnan varajäsen
Kirjastolautakunnan varajäsen
¤ Vaittinen Raimo
Turunvaltatie 1, 30100 FORSSA, 438 3228; 050-917 7591
raimo.vaittinen@gmail.com
Kanta-Hämeen käräjäoikeuden lautamies
Viitanen Sirkka
Havutie 2, 31600 Jokioinen, 438 3564; 040-727 5835
sirkka.viitanen@pp5.inet.fi
Vapaa-aikalautakunnan jäsen
¤ Yrjänä Mervi
Pohjanmaantie 74, 31610 Vaulammi, 438 5367; 050-529 8827
mervi.k.yrjana@gmail.com
Teknisenlautakunnan jäsen
Kunnanhallituksen varajäsen
Kiinteistötoimitusten uskottu
Keskustan Jokioisten kunnallisjärjestön sihteeri ja -koulutusvastaava

* kunnanvaltuutettu
¤ varavaltuutettu