Luottamushenkilöt A-L

Keskustan luottamushenkilöt (A - L), 2017-2021 tehtävineen
Kunnassa päätetään yhteisistä asioista, voit osallistua
asioitten käsittelyyn ottamalla yhteyttä ao. henkilöihin.
* Heikkilä Timo
Tuohisaarentie 172, 31620 Latovainio, 040-548 7732
timo.heikkila@jokioinen.fi
Teknisen lautakunnan jäsen
Valtuuston vaalilautakunnan pj
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
¤ Heino Juha-Matti
Saartenkuja 126, 31630 Minkiö, 040-547 5514
juha-matti.heino@surffi.net tai juha-matti.heino@hkscan.com
Kanta-Hämeen käräjäoikeuden lautamies
Henkilöstölautakunnan varajäsen
Hossi Suvi
Kuumantie 19, 31620 Latovainio, 045-6055225
hossisuvi@gmail.com
Vapaa-aikalautakunnan jäsen
Koulutuslautakunnan varajäsen
¤ Klemelä Markku
Saartentie 254, 31630 Minkiö, 050-347 8135
markkuklem@hotmail.com
5. varavaltuutettu
¤ Korri Janne
Saartentie 160, 31600 Jokioinen, 050-522 0899
janne.korri70@gmail.com
Koulutuslautakunnan jäsen
Kiinteistötoimitusten uskottu mies
¤ Koskela Inkeri
Jerusaleminkuja 3, 31600 Jokioinen, 438 3833; 040-513 0793
koskela.inkeri@gmail.com
Henkilöstölautakunnan jäsen
Lupajaoston jäsen
Keskustan Jokioisten py:n sihteeri v. 2015 alkaen
¤ Kultanen Teemu
Kuumantie 517, 31620 Latovainio, 050-550 8575
teemu.kultanen98@gmail.com
Koulutuslautakunnan varajäsen
¤ Könkö Matti
Pohjanmaantie 96, 31610 Vaulammi, 050-342 7713
matti.konko@gmail.com
Tarkastuslautakunnan jäsen
1. varavaltuutettu
Könkö Taru
Parvialantie 12 A 2, 31600 Jokioinen, 0400-715 528
fabrizio.maki@gmail.com
Teknisen lautakunnan varajäsen
* Larko Sirpa
Hiukkonummentie 26, 31620 Latovainio, 050-632 72
sirpa.larko@larko.fi
Forssan seudun hyvinvointikuntayhtymän yhtymäkokousedustaja, vpj
Forssan seudun hyvinvointikuntayhtymän tarkastuslautakunnan jäsen
Kunnanhallituksen varajäsen
Eteva kuntayhtymän yhtymäkokouksen edustaja
Keskustan Etelä-Hämeen piirin hallituksen jäsen
Jokioisten Keskustanaisten pj
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
* Lehtinen Rami
041-462 1086
rami.k.lehtinen@gmail.com
Kunnanhallituksen pj
Hämeen liiton edustajainkokouksen edustaja
Keskustan Etelä-Hämeen piirin hallituksen jäsen
Keskustan Jokioisten Kunnallisjärjestön pj v. 2016 alkaen
Keskustan Vaulammin paikallisyhdistyksen pj v. 2016 alkaen
¤ Lehtinen Sari
Isomäentie 30, 31610 Vaulammi, 044-356 8683
sarlehtin@gmail.com
Tarkastuslautakunnan jäsen
Vapaa-aikalautakunnan varajäsen
Linjama Auli
Humppilantie 2, 31600 Jokioinen, 045-135 3014
auli.linjama@gmail.com
Henkilöstölautakunnan varajäsen
Lääveri Eeva
Jokitie 27, 31600 Jokioinen, 040-705 0887
eeva.laaveri@surffi.net
Tarkastuslautakunnan varajäsen
Vapaa-aikalautakunnan varajäsen
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen ja -rahastonhoitaja
Keskustan Jokioisten py:n johtokunnan jäsen ja -rahastonhoitaja


* kunnanvaltuutettu

¤ varavaltuutettu