Luottamushenkilöt A-L

Keskustan luottamushenkilöt (A - L), 2013-2016 tehtävineen
Kunnassa päätetään yhteisistä asioista, voit osallistua
asioitten käsittelyyn ottamalla yhteyttä ao. henkilöihin.
* Heikkilä Timo
Tuohisaarentie 172, 31620 Latovainio, 040-548 7732
timo.heikkila@jokioinen.fi
Koulutuslautakunnan vpj
Kunnanhallituksen varajäsen
Valtuuston vaalilautakunnan varajäsen
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
¤ Heino Juha-Matti
Saartenkuja 126, 31630 Minkiö, 040-547 5514
juha-matti.heino@surffi.net tai juha-matti.heino@hkscan.com
Kirjastolautakunnan jäsen
Keskusvaalilautakunnan varajäsen
Koulutuslautakunnan varajäsen 1.1.-14 alkaen
Hietaniemi Veli
Otsontie 6, 31600 Jokioinen, 438 4416; 040-539 2266
veli.hietaniemi@luke.fi
Keskusvaalilautakunnan jäsen
Henkilöstölautakunnan varajäsen
Kiinteistötoimitusten uskottu mies
Hossi Suvi
Kuumantie 19, 31620 Latovainio, 041-584 5941
hossisuvi@gmail.com
Koulutuslautakunnan jäsen
Vapaa-aikalautakunnan varajäsen
* Junnila Sanni
Rivitie 7 as 7, 31600 Jokioinen, 438 3731; 040-551 8264
sanni.junnila@luke.fi
Perusturvalautakunnan pj
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky:n valtuuston jäsen
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky:n tarkastuslautakunnan pj
Hyvinvointikuntayhtymän hallituksen jäsen 1.1.-14 alkaen
Kanta-Hämeen sairaanhoitopiirin ky:n valtuuston varajäsen
Eteva kuntayhtymän yhtymäkokouksen varaedustaja
Tarkastuslautakunnan varajäsen
¤ Klemelä Markku
Saartentie 252, 31630 Minkiö, 050-347 8135
markkuklem@hotmail.com
Koulutuslautakunnan jäsen
* Korri Janne
Saartentie 160, 31600 Jokioinen, 438 5862; 050-522 0899
janne.korri70@gmail.com
Ympäristölautakunnan jäsen
Tarkastuslautakunnan varajäsen
¤ Koskela Inkeri
Jerusaleminkuja 3, 31600 Jokioinen, 438 3833; 040-513 0793
koskela.inkeri@gmail.com
Teknisenlautakunnan jäsen
Perusturvalautakunnan varajäsen
Keskustan Jokioisten py:n sihteeri v. 2015 alkaen
¤ Kultanen Teemu
Kolkantie 46, 31620 Latovainio, 050-550 8575
teemu.kultanen98@gmail.com
Vapaa-aikalautakunnan jäsen
Ympäristölautakunnan varajäsen
* Könkö Matti
Pohjanmaantie 96, 31610 Vaulammi, 438 5213; 050-342 7713
Valtuuston 1. varapuheenjohtaja
Perusturvalautakunnan varajäsen
Forssan seudun terveydenhuollon ky:n valtuuston varajäsen
Forssan seudun terveydenhuollon ky:n tarkastuslautakunnan varajäsen
Keskustan Vaulammin paikallisyhdistyksen vpj
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
* Larko Sirpa
Hiukkonummentie 26, 31620 Latovainio, 050-632 72
sirpa.larko@larko.fi
Kunnanhallituksen jäsen
Teknisenlautakunnan varajäsen
Kanta-Hämeen sairaanhoitopiirin ky:n valtuuston jäsen
Eteva kuntahtymän yhtymäkokouksen edustaja
Yhteistyö- työsuojelutoimikunnan jäsen
Kunnanhallituksen edustaja ympäristölautakunnassa
Suomen Keskustan puoluevaltuuskunnan varajäsen 2012-2013
Jokioisten Keskustanaisten pj
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen
* Lehtinen Rami
041-462 1086
rami.k.lehtinen@gmail.com
Tarkastuslautakunnan pj
Hyvinvointikuntayhtymän hallituksen varajäsen 1.1.-14 alkaen
Keskustan Jokioisten kunnallisjärjestön pj, v. 2016 alkaen
Keskustan Vaulammin py:n pj, v. 2016 alkaen
Lindqvist Bengt
Lähteentie 22, 31630 Minkiö, 433 3263; 0400-207 174
bengt.lindqvist@luke.fi
Vapaa-aikalautakunnan varajäsen
Koulutuslautakunnan varajäsen
Kiinteistötoimitusten uskottu mies
Linjama Auli
Humppilantie 2, 31600 Jokioinen, 045-135 3014
auli.linjama@gmail.com
Tarkastuslautakunnan jäsen
Kirjastolautakunnan varajäsen
Lääveri Eeva
Jokitie 27, 31600 Jokioinen, 040-705 0887
eeva.laaveri@surffi.net
Tarkastuslautakunnan jäsen
Kirjastolautakunnan varajäsen
Keskustan Jokioisten kj:n johtokunnan jäsen ja -rahastonhoitaja
Keskustan Jokioisten py:n johtokunnan jäsen ja -rahastonhoitaja


* kunnanvaltuutettu

¤ varavaltuutettu