Paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Keskustan Humppilan py toimii Humppilan kunnassa Kanta-Hämeessä

 

Tärkeimmät päivämäärät vuoden 2017 kuntavaaleissa:

  • Vaalipäivä sunnuntai 9.4.2017
  • Ennakkoäänestys kotimaassa 29.3.-4.4.
  • Ennakkoäänestys ulkomailla 29.3.-1.4.
  • Ehdokasasettelu vahvistetaan torstaina 9.3.
  • Ehdokashakemukset jätettävä viimeistään tiistaina 28.2. ennen klo 16
  • Äänioikeustiedot määräytyvät perjantaina 17.2. ja äänioikeusrekisteri perustetaan viimeistään 22.2.

 

 

 

Facebook 

www.facebook.com/keskustahumppila

 

 

Keskustan Humppilan py. johtokunta v.2016

Puheenjohtaja

Hannu Mustonen  0500-176487

hannumustonen@hotmail.fi

hannu.mustonen@surffi.net

 

 

Sihteeri

Johanna Valtanen

johanna.valtanen@live.com


Varapuheenjohtaja
Lassi-Antti Haarala

lassi-antti.haarala@atria.fi tai lassi-antti.haarala@surffi.net


Jäsenet:

Aira Suikki aira.suikki@hotmail.com

Ari Valta ari.valta@gmail.com

Ritva Savolainen savolaineritva@luukku.com

Jukka Virtanen  jukka.virtanen@surffi.net

Heikki Uusi-Kämppä  heikki.uusi-kamppa@luukku.com

 

Rahastonhoitaja Heikki Uusi-Kämppä

Toiminnantarkastajat v.2016

Jorma Savolainen  ja Hannu Räsänen

varalla

Eino Nirkkonen ja Kaija Romppainen


Piirikokousedustajat v.2016

Eino Nirkkonen, Eeva Nurmi, Ari Valta ja Johanna Valtanen

varaedustajat v.2016

Jukka Virtanen, Anna Houttu-Virtanen, Aira Suikki ja Ritva Savolainen


Edustajat Suomen Keskustanaiset ry:n kokouksiin v.2016

Marika Berg  ja Karoliina Mäki os.Nurmi

Vaalipäällikkö  Johanna Valtanen 

Nettivastaava  ( Hannu Mustonen v.2015 valinta)
hannu.mustonen@surffi.net  tai  hannumustonen@hotmail.fi

Facebook vastaava Johanna Valtanen varalla Hannu Mustonen


Tiedotussihteerit

Hannu Mustonen tai Johanna Valtanen

Koulutussihteeri

Aira Suikki

Kirkkopoliittinen -asiamies

Ritva Savolainen

Työvoimapoliittinen - asiamies

Jukka Virtanen v.2016


Yrittäjäpoliittinen - asiamies

Hannu Mustonen v.2016


Piirihallituksen jäsen v.2016 

Eeva Nurmi

Puoluekokousedustaja  Eeva Nurmi  varalla Hannu Mustonen
Arkiston hoitaja vanhat paperit ym. (7hyllymetriä)  Jukka Rouhiainen